Norové zvítězili i bez Björndalena

• 2
San Sicario - Čeští biatlonisté obsadili ve štafetě na 4x7,5 kilometrů v rámci SP v italském San Sicariu třinácté místo. Díky výbornému finiši vyhráli Norové ve složení Frode Andresen, Egil Gjelland, Stian Eckhoff a Halvard Hanevold před kvartetem Ruska a Německa. Závod žen vyhrály Rusky, český tým nestartoval.

Ruští biatlonisté byli ještě při poslední předávce v čele, ale Alexandr Rožkov při své druhé střelbě zaváhal a musel obkroužit jedno trestné kolo. Toho Norové vyvarovali a s náskokem 51 sekund potřetí v sezoně vyhráli štafetový závod.

Se ztrátou 68 sekund za vítěznými Seveřany dojeli do cíle favorizovaní Němci, jimž netypicky nevyšla střelba a dvakrát museli na trestný okruh.

Na své páté místo z lednového závodu v Ruhpoldingu nedokázali navázat čeští biatlonisté, kteří obsadili třináctou pozici z osmnácti startujících týmů.

Velkou ztrátu nabrali vinou střelby na prvních dvou úsecích Petr Garabík s Michalem Šlesingrem. Celkově Češi dobíjeli osmnáctkrát, k tomu si přidali čtyři okruhy a v cíli měli odstup pěti a půl minut za Nory.

Ruské biatlonistky uzavřely testování budoucích olympijských tratí při Světovém poháru v San Sicariu vítězstvím ve štafetě. Kvartet ve složení Olga Pylevová, Světlana Išmuratovová, Anna Bogaliová a Olga Zajcevová vyhrál suverénně o více než tři minuty před Francií.

O další více než minutu zpět skončilo třetí Bělorusko, tým Slovenska obsadil na trati 4x6 kilometrů šesté místo.

Výsledky
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Norsko (Andresen, Gjelland, Eckhoff, Hanevold) 1:22:11,7 (0 tr. okruhů), 2. Rusko (Čerezov, Kruglov, Čepikov, Rožkov) -51,6 (1), 3. Německo (Graf, Fischer, Birnbacher, Wolf) -1:08,8 (2), 4. Francie -1:29,8 (2), 5. Ukrajina -1:38,4 (2), 6. Švédsko -1:41,9 (1), ...13. ČR (Garabík, Šlesingr, Dostál, Vítek) -5:24,6 (4).
Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Rusko (Pylevová, Išmuratovová, Bogaliová, Zajcevová) 1:18:31,80 hod. (0 tr. okruhů), 2. Francie (Perettová, Grosová, Mignereyová, Baillyová) -3:02,9 (1), 3. Bělorusko (Ivanovová, Nazarovová, Ananková, Zubrilovová) -4:17,6 (0), 4. Norsko -4:31,5 (6), 5. Čína -5:10,7 (5), 6. Slovensko -5:44,5 (1).

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)