Holubcová ve sprintu bronz neobhájila

• 4
Oberhof - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - České biatlonistce Kateřině Holubcové se nepodařilo obhájit bronzovou medaili ve sprintu z loňského mistrovství světa. Na 7,5 kilometrové trati skončila v německém Oberhofu dvanáctá. Vyhrála norská reprezentantka Liv Grete Poiréeová před Annou Bogaliovou z Ruska. Na třetím místě skončily shodným časem běloruská závodnice Jekatěrina Ivanovová a domácí Martina Glagowová.
Vyčerpáním padla do kolen a dlouho se nemohla v cílové rovince zvednout. Naděje českého biatlonu číslo jedna na světovém šampionátu se vydala ze všech sil, ale startovní číslo sedm jí štěstí na cestě za obhajobou třetího místa ve sprintu nepřineslo.

"Jela jsem nadoraz, nechala na trati všechno, jsem spokojená," řekla v cíli Kateřina Holubcová.

Famózní jízdu za zlatem předvedla jedna z velkých favoritek Grete Poireeová z Norska. Rovněž ona minula pouze na jedné položce a na čerskou závodnici měla náskok dvě minuty a osm vteřin.

"V extrémních podmínkách Kateřina předvedla vynikající střelbu, snad to vyjde do desátého místa," doufal reprezentační trenér Jiří Holubec ještě v průběhu klání: "To by bylo super! Dvanáctá? I to je kvalitní výsledek."

Holubcová minula na první střelbě pouze jednou, na druhé předvedla bezchybný výkon.
Další české reprezentantky skončily převážně ve druhé polovině devadesátičlenného startovního pole: 39. Česneková, 50. Rezlerová a 58. Vejnarová.

Kouč národního týmu označil podmínky v okolí Rennsteig Areny za šílené. "K tomu se nedá co dodat, na střelnici to byla loterie, počasí bylo drsné."

Nad zamračeným Oberhofem fičel nárazový vítr rychlostí až 50 kilometrů za hodinu. Pro závodníky byl nepříjemný při běhu i při střelbě. Jakmile se na kraji cílové rovinky ukázala Holubcová, spustila se hustá chumelenice. Jednalo se o hodně nnáročný závod.

Výsledky:
1. Poiréeová (Nor.) 25:51,0 (1 trestné kolo), 2. Bogaliová (Rus.) -20,6 (0), 3. Ivanovová (Běl.) a Glagowová (Něm.) obě - 53,2 (1), 5. Baillyová (Fr.) -1:15,2 (2), 6. Nikulčinová (Bul.) - 1:19,0 (3), 7. Grosová (Fr.) -1:24,8 (2), 8. Zubrilovová (Běl.) - 1:27,0 (2), 9. Išmuratovová (Rus.) -1:29,0 (2), 10. Santerová (It.) -1:35,7 (2), ...12. Holubcová -2:08,7 (1), 39. Česneková - 3:23,2 (2), 50. Rezlerová -3:49,2 (4), 58. Vejnarová (všechny ČR) -4:36,9 (4).
Průběžné pořadí SP (po 16 závodech):
1. Poiréeová 561 b., 2. Pylevová (Rus.) 493, 3. Glagowová 489, 4. Baillyová 484, 5. Dislová (Něm.) 473, 6. Bogaliová 408, ...17. Holubcová 192, 34. Česneková 64, 60. Vejnarová 11, 68. Rezlerová 2.

Norská biatlonistka Liv Grete Poiréeová vyhrála sprint na 7,5 kilometru.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)