Holubcová se blýskla pátým místem

• 13
Hochfilzen - Poprvé v této sezoně o sobě dala výrazně vědět česká biatlonistka Kateřina Holubcová. Ve stíhacím závodu Světového poháru, který se jel za hustého sněžení v rakouském Hochfilzenu, předjížděla jednu soupeřku za druhou, na střelnici minula jen dvakrát a v cíli se radovala z pátého místa.

Výborně zvládla závod i Irena Česneková, která se pohybovala na třetím místě, ale poslední ranou minula terč a obsadila deváté místo.

Vyhrála Francouzka Sandrine Baillyová, která musela běžet čtyři trestné okruhy. Druhá do cíle doběhla se ztrátou necelé čtvrt minuty Němka Martina Glagowová a třetí místo až v závěrečných metrech získala Ruska Olga Zajcevová.

Holubcové spadl kámen ze srdce, že se jí konečně podařilo prodat, co natrénovala. "Hned se cítím líp. Závod byl od začátku moc pěkný, i když se jelo v těžkých podmínkách," řekla Holubcová.

Do dneška bylo jejím nejlepším výsledkem v sezoně až 29. místo. "Všechno stálo za prd, ale tohle snad ukázalo, že to byla momentální nervozita a tlak, který jsem si já sama na sebe udělala a cítila ho také odjinud. Bylo znát, že jsem se s tím nepoprala, jak jsem měla původně v plánu," připustila.

Na trati Holubcová předjela 47 soupeřek. "Něco takového jsem neviděl," podivil se trenér Vlastimil Jakeš výkonu Holubcové.

"Tohle Káče určitě spraví náladu. Všechno se povedlo, chytla se střelecky a v dalších závodech už to bude něco jiného," věří, že se mistryně světa dostala z mizérie.

České výpravě vyšel risk s mazáním lyží. Před závodem pršelo, ale servismani se rozhodli pro vosky na sníh a povedlo se, protože začalo sněžit. "V tom hlubokém sněhu byly mezi lyžemi velké rozdíly," řekl Jakeš.

Závod ve větru rozhodla také muška na střelnici. "Trestné kolo je do kopce a bralo hodně sil, ale holky to perfektně ustály," chválil Jakeš Holubcovou i Česnekovou.

Ženy - stíhací závod (10 km):  1. Baillyová (Fr.) 39:26,82 min. (4 tr. okruhy), 2. Glagowová (Něm.) -14,4 (3), 3. Zajcevová (Rus.) -42,9 (3), 4. Sian-jing Liou (Čína) -48,2 (3), 5. Holubcová (ČR) -1:06,3 (2), 6. Pylevová (Rus.) -1:08,6 (3), 7. Ponzaová (It.) -1:09,4 (0), 8. Zubrilovová (Běl.) -1:11,7 (6), 9. Česneková -1:17,9 (1), 10. Apelová (Něm.)- 1:18,8 (5), ...45. Vejnarová (ČR) -5:25,9.

Pořadí SP (po 4 závodech):
1. Poiréeová (Nor.) 151 b., 2. Baillyová 143, 3. Zajcevová 140, 4. Zubrilovová 136, 5. Wilhemová (Něm.) 135, 6. Sian-jing Liou 132, ...23. Česneková 41, 24. Holubcová 40.

Sandrine Baillyová v cíli stíhacího závodu.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)