Dvě české biatlonistky braly ve sprintu body

Ruhpolding - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Tak to je kuriozita. Jeden sprint biatlonového Světového poháru má dvě vítězky. A obě z Ruska! Olga Pylevová i Světlana Černousovová ujely trať ve stejném čase. A bodovaly také dvě české reprezentantky: devatenáctá Kateřina Holubcová a třicátá Zdenka Vejnarová.

"Cítila jsem se dobře, lyže jely výborně, jednou jsem netrefila a výsledek je takový, jaký je," nerozplývala se bezprostředně po dojezdu nad devatenáctým místem Kateřina Holubcová.

Celkově je v pořadí Světového poháru třiadvacátá. "Stejně nadšená nejsem, trochu mi chyběla rychlost. Ráda bych jezdila do patnáctého místa a nejen paběrkovala," prohlásila mistryně světa z Chanty-Mansijsku.

Závod byl velkou zkouškou pro servismeny, neboť se museli vypořádat s aprílovým počasím. Teploty se pohybovaly kolem nuly. Jednou vysvitlo sluníčko, pak začal hustě padat mokrý sníh. "Ale podmínky měly všechny závodnice stejné," dodala Holubcová.

Ani tentokrát nezůstali Němci v domácím prostředí bez medaile, s pětivteřinovou ztrátou dojela za obrovské podpory opět nadšených diváků třetí Martina Glagowová.

Irena Česneková dvakrát minula na střelnici, proto skončila 49. Dvě místa za ní dojela Lenka Faltusová a Magda Rezlerová byla s vysokým startovním číslem na 66. místě.

Výsledky - 7,5 km:
1. Černousová a Pylevová (obě Rus.) obě 24:45,6 min. (obě 0 trestných okruhů), 3. Glagowová (Něm.) -4,9 (0), 4. Olofssonová (Švéd.) -12,9 (1), 5. Zubrilovová (Běl.) -13,0 (0), 6. Istadová- Kristiansenová -18,0 (1), 7. Tjörhomová (obě Nor.) -24,9 (1), 8. Wilhelmová (Něm.) -33,8 (2), 9. Dafovská (Bulh.) -42,1 (0), 10. Bergerová (Nor.) -48,7 (1), ...19. Holubcová -1:28,4 (1), 30. Vejnarová -1:47,5 (1), 49. Česneková -2:25,9 (2), 51. Faltusová - 2:31,1 (1), 66. Rezlerová (všechny ČR) -3:11,3 (3).
Průběžné pořadí SP (po 11 závodech):
1. Pylevová 351, 2. Zajcevová (Rus.) 339, 3. Baillyová (Fr.) 334, 4. Dislová (Něm.) 330, 5. Wilhelmová 318, 6. Tjörhomová 256, ...23. Holubcová 139, 31. Česneková 67, 47. Vejnarová 15, 50. Faltusová 12.

Olga Pylevová (vlevo) a Světlana Černousovová.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)