Biatlon: Wilhelmová, Chvostenková a Brankovičová

Biatlon: Wilhelmová, Chvostenková a Brankovičová - Stupně vítězů v Pokljuce: zleva Kati Wilhelmová, vítězka Oksana Chvostenková a Tadeja Brankovičová. | foto: Tina Kosec, Reuters

Chvostenková v Pokljuce poprvé vyhrála

• 2
Pokljuka - Ukrajinská biatlonistka Oksana Chvostenková se poprvé v kariéře radovala z vítězství v závodě Světového poháru. Ve slovinské Pokljuce dnes díky bezchybné střelbě dojela první do cíle závodu s hromadným startem na 12,5 kilometru, když o 13,4 sekundy porazila Němku Kati Wilhelmovou. Třetí příčku dnes obsadila domácí Tadeja Brankovičová.

Obhájkyně celkového triumfu Wilhelmová se díky druhému místu posunula do čela celkového pořadí Světového poháru před dnes šestou Annu Carin Olofssonovou ze Švédska, na niž má náskok šesti bodů.

Rozhodující ztrátu na vítězku dnes Němka nabrala už na první střelbě, kde udělala dvě chyby. Ve stíhací jízdě pak Wilhelmovou přibrzdila další minela na třetí střelecké položce.

Třicetiletá Chvostenková letos zažívá životní sezonu. Na stupně vítězů ve Světovém poháru vystoupila už v prosinci v rakouském Hochfilzenu, kde skončila třetí ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů.

Výsledky - závod s hromadným startem na 12,5 km:
1. Chvostenková (Ukr.) 41:55,9 (0 trestných okruhů), 2. Wilhelmová (Něm.) -13,4 (3), 3. Brankovičová (Slovin.) -23,5 (2), 4. Sokolovová (Běl.) -39,2 (4), 5. Mojsejevová (Rus.) -47,7 (1), 6. Olofssonová (Švéd.) -55,5 (3), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:06,2 (3), 8. Baverelová-Robertová (Fr.) - 1:06,4 (4), 9. Jonssonová (Švéd.) -1:35,3 (0), 10. Kocherová (Kan.) -1:38,5 (3).
Pořadí SP (po 14 ze 27 závodů):
1. Wilhelmová 506 bodů, 2. Olofssonová 503, 3. Grubbenová (Nor.) 419, 4. Henkelová (Něm.) 395, 5. Baillyová (Fr.) 321, 6. Neunerová (Něm.) 288, ...51. Vejnarová 24, 54. Rezlerová (obě ČR) 18.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)