Kristýna Minarovičová (vpravo) z Hradce Králové uniká Natálii Dvořákové ze...

Kristýna Minarovičová (vpravo) z Hradce Králové uniká Natálii Dvořákové ze Slavie. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradecké basketbalistky v Brně nezaváhaly, v půlce ligy jsou druhé

• 0
Rozjezd sice byl pomalejší a na začátku druhé čtvrtiny basketbalistky Technic Brno doma dokonce vyrovnaly na 23:23. Od té chvíle ale vzal Hradec Králové osud 11. kola základní části domácí nejvyšší soutěže do svých rukou a bez velkých potíží vyhrál vysoko 103:51. Potřetí v sezoně překonal stobodovou hranici.

V tabulce Ženské basketbalové ligy tak znovu poskočily na druhou příčku, když na druhém místě vévodí zbytku pole za suverénními obhájkyněmi titulu z USK Praha.

Hradecké lvice totiž v první polovině dlouhodobé části jen dvakrát prohrály, nejblíž k nim se přibližují týmy Handicap Brno a Nymburka, které prohrály třikrát.

V nedělním zápase se favorizované Lvice se soupeřkami o svůj vyšší náskok přetahovaly jen do začátku druhé desetiminutovky. Na poločasovou přestávku už šly s převahou třinácti bodů (39:26) a ve třetí čtvrtině svoji převahu vygradovaly, když ji vyhrály o plných jedenadvacet bodů (32:11). O vítězství a dvou bodech pro Hradec v té chvíli dávno nebylo pochyb.

V ŽBL nyní následuje reprezentační přestávka, za dva týdny se Hradec vydá na Slavii Praha.