Kateřina Elhotová z USK Praha během utkání s Valosunem Brno.

Kateřina Elhotová z USK Praha během utkání s Valosunem Brno. | foto: ČBF / Pavel Netolička

Basketbalistky USK míří za titulem, v Hradci zvítězily o 47 bodů

• 1
Basketbalistky ZVVZ USK Praha dělí už jen jediná výhra od obhajoby českého titulu. Ve druhém finále vyhrály na palubovce Sokola Hradec Králové 87:40 a vedou 2:0 na zápasy. Zisk pátého titulu za sebou tak mohou slavit už v úterý doma v hale Královka. Třetí finálový zápas začne v 18:00.

Východočešky dokázaly s favoritkami držet krok jen v úvodních pěti minutách, po kterých byl stav 8:10. Jenže pak Pražanky zapnuly na vyšší rychlostní stupeň, do konce poločasu soupeře přehrály 42:6 a získaly náskok 38 bodů, který po změně stran ještě navýšily.

Hradec dokonce na pomezí druhé a třetí čtvrtiny deset minut nedal ani bod a USK během toho stihl šňůru 28:0. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 16 body Sonja Petrovičová, která proměnila všech sedm střeleckých pokusů. O bod méně přidala Alena Hanušová.

Ženská basketbalová liga

Finále - 2. zápas:

Hradec Králové - USK Praha 40:87 (10:23, 14:52, 25:69)
Nejvíce bodů:
Pochobradská a Lichtarovičová po 9, T. Kuthanová 6 - Petrovičová 16, Hanušová 15, J. Veselá 11, Burgrová a Robinsonová po 10. Fauly: 14:17. Trestné hody: 5/3 - 13/10. Trojky: 3:5. Doskoky: 32:40. Stav série: 0:2.