Kateřina Rokošová (v bílém) z Karlových Varů pod tlakem Márie Felixové ze...

Kateřina Rokošová (v bílém) z Karlových Varů pod tlakem Márie Felixové ze Slavie. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

5:44 po deseti minutách. Slávistky měly ve Varech rychle hotovo

• 6
Hned tři duely osmého kola Ženské basketbalové ligy se odehrály už v pátek. A ve všech případech to dopadlo jednoznačně. Divokou kanonádu spustila Slavia Praha v Karlových Varech, když úvodní čtvrtinu ovládla 44:5, ve zbytku zápasu však šetřila soupeře i sebe a vyhrála „jen“ 94:46.

Západočešky začaly dělat hostujícímu týmu problémy o deset minut později, než by si jejich trenér Tomáš Pavelka přál, a duel alespoň opticky vyrovnaly. A dokonce si ani neodnesly stobodový příděl.

Domácí kapitánka Dana Kušlitová ke konci utkání nastřádala většinu ze svých 16 bodů a udržela svůj dlouhodobý střelecký průměr nad číslem 20, ale to je asi jediný úspěch BA Karlovy Vary v tomto zápase.

„Soupeř nás na začátku překvapil agresivní obranou a rychlými protiútoky, na které jsme nebyli schopni zareagovat. Ve druhé části se obrana trochu zlepšila, ale náskok už byl obrovský, tak se nám to nepodařilo dotáhnout. Nás tak nemůžu v dnešním utkání za nic pochválit,“ shrnul své dojmy karlovarský kouč Pavelka.

Slavii vedly zámořské posily Kristi Bellocková (20 bodů a 10 doskoků) se Steph Maddenovou (14 bodů, 11 doskoků a šest asistencí), Slovenka Mária Felixová připojila 19 bodů.

KP Brno si na svůj úder v malém derby s Technicem (96:48) počkalo do druhé čtvrtiny (28:13) a ve zbytku zápasu už coby favorit dominovalo. Gabriela Andělová útočila 15 body, osmi doskoky a osmi asistencemi na triple-double, Edita Šujanová přispěla k triumfu rovněž 15 body a osmi doskoky.

Královopolanky vyhrály v domácí soutěži už šestý zápas za sebou a v tabulce se prozatím posunuly na druhé místo za mistrovský USK Praha. Momentálně devátý Technic, který vstoupil do sezony dvěma výhrami, se naopak dál trápí a jeho série porážek narostla na šest utkání. Žádná z jeho hráček nedosáhla v duelu s KP ve střelbě na dvojcifernou hranici.

Strakonice první čtvrtinu nad Žabinami vyhrály 18:17 a ještě o poločasu držely naději na premiérový úspěch v soutěži; ztrácely jen sedm bodů. Třetí desetiminutovku ovšem nezvládly (2:24) a pak už nechaly soupeře, aby si dokráčel pro jasnou výhru 80:43.