Sonja Petrovičová (vpravo) z USK Praha doskočila míč před Evou Mrhálkovou z...

Sonja Petrovičová (vpravo) z USK Praha doskočila míč před Evou Mrhálkovou z Valosunu Brno. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Basketbalistky USK mají jasnou výhru, čelo ŽBL však okupují Strakonice

• 0
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do sezony jasnou výhrou 96:65 na hřišti Valosunu Brno. Hvězdou 3. kola se stala Sarina Simmonsová, která pokořila hranici 40 bodů v utkání a dovedla Slovanku k výhře 82:77 na hřišti VŠ Praha.

Basketbalistky USK v této sezoně sehrají v základní části jen venkovní zápasy, do soutěže tak vstoupily o týden později než ostatní týmy.

Obhájkyně titulu proti Valosunu rozhodly šňůrou ve druhé čtvrtině, kterou táhla nová srbská posila Sonja Petrovičová, s 24 body nejlepší střelkyně zápasu. Od stavu 24:33 daly hostující hráčky 16 bodů za sebou a získaly vedení o 25 bodů.

Pražanky od začátku potvrzovaly velkou ofenzivní sílu, Valosun se však v první čtvrtině držel hlavně zásluhou reprezentantek Sedlákové a Adamcové, jenže déle v zápase zůstat nedokázaly.

Trenérka Natália Hejková si mohla už od konce první půle rozprostřít zátěž mezi celý kádr a jen Robinsonová a nová posila Matovičová do hry nezasáhly. A rovněž se mohlo pracovat na souhře před tím, než USK za týden vstoupí do Euroligy domácím soubojem s velkým favoritem Jekatěrinburgem.

Americká posila Slovanky Simmonsová v prvních dvou kolech dala osm a 14 bodů, ale tentokrát střelecky explodovala a blýskla se 40 body. Jen o šest bodů zaostala za rekordem soutěže, k tomu přidala i 15 doskoků.

Třemi výhrami ze tří zápasů se chlubí Hradec Králové, který si po IMOS Brno vyšlápl i na překvapení soutěže Nymburk, který Východočešky doma udolaly 86:77. Hned pět hráček se na tom podílelo dvouciferným počtem bodů, nejvíce pak se 16 body Zavázalová. Nymburku k odvrácení první porážky v sezoně nepomohlo ani 24 bodů Mišurové.

Hráčky IMOS Brno napravily prohru s Hradcem výhrou 73:57 v Karlových Varech, i když se na ni musely nadřít víc, než vypovídá konečné skóre. Ještě po 30 minutách vedly jen o čtyři body. Nejvíce k výhře přispěly zahraniční posily Tetemondová (18 bodů) a Smithová (17 bodů a 10 doskoků).