Wade zářil, šťastná třináctka pro Miami

• 81
New York - Tým Miami Heat pokračuje ve velké vítězné sérii (13 zápasů v řadě!) a nezastavili ho ani obhájci titulu. Miami vyhrálo na palubovce Detroitu 89:78 a zářil především Dwyane Wade, který dokonce zaznamenal triple-double: 31 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí! Formu nabírá Indiana - omilostněný Jermaine O´Neal nastřílel 31 bodů a Pacers pokazili domácí premiéru Vince Cartera na palubovce Nets.
Atlanta (5/23) - Seattle (21/6) - 79:94
Seattle potvrdil své postavení v tabulce a byl jasně lepším týmem - ve druhé čtvrtině přehrál domácí 35:22, vybudoval si až třiadvacetibodový náskok a bez problémů dovedl zápas k vítěznému konci. Ray Allen nastřílel 20 bodů a blýskl se stoprocentní bilancí trojek - 3/3!

Hosté "ustáli" i vyloučení podkošových hráčů Dannyho Fortsona a Jeromea Jamese ve druhé půli, které velmi dobře zastoupil především Nick Collison, autor 10 bodů a 11 doskoků. Atlanta prohrála 8 z posledních 9 zápasů a zůstává na dně Východní konference. Antoine Walker zaznamenal 19 bodů, 11 doskoků a 5 asistencí.
Střelci:
Hawks
- A.Walker 19 bodů a 11 doskoků, A.Harrington 15, J.Smith a Collier 10
Sonics - R.Allen 20, Lewis 17, Ridnour 13, A.Daniels 11, Collison 10 bodů a 11 doskoků
střelba: 39% - 47% (trojky: 6/18 - 9/17)
trestné hody: 11/19 - 15/20
doskoky: 42 - 41
ztráty: 14 - 16
body z protiútoků: 5 - 10
13336 diváků

New Jersey (10/18) - Indiana (15/13) - 83:96
Federální soudce jen několik hodin před zápasem zamítl odvolání vedení NBA a potvrdil snížení trestu pro Jermainea O´Neala (z 25 zápasů na 15), který tedy po návratu od soudu mohl k zápasu nastoupit - a byl jeho největší hvězdou, přestože ho navíc trápila nemoc.

O´Neal nastřílel 31 bodů (střelba 13/25 z pole) a doskočil 7 míčů, když navíc zářil v rozhodujících chvílích vyrovnaného utkání. Nets sice ani jednou nevedli, poločas prohráli 34:44, ale ve třetí čtvrtině ožili a do poslední části hry se šlo za stavu 63:66. O´Neal však v poslední části hry nastřílel 9 bodů, jeho tým vyhrál 4.čtvrtinu 30:20 a získal cennou výhru.

O´Nealovi střelecky nejvíce vypomohl náhradník Austin Croshere (17 bodů, střelba 5/8), Jeff Foster přidal 16 bodů a 16 doskoků. Nejlepším střelcem Nets byl Vince Carter (25 bodů a 8 doskoků), na jehož domácí premiéru se přišlo podívat rekordních 20174 diváků - Carter proměnil 9 z 20 střel, ale podle vlastních slov nebyl se svým výkonem spokojen.

Richard Jefferson přidal 20 bodů (jen 4/15 z pole, ale šestky 12/13), Rodney Buford proměnil 4 z 5 trojek a nastřílel také 20 bodů, ale kromě této trojice nedal ani jeden z hráčů domácích více než 5 bodů. Jason Kidd tentokrát zaznamenal 4 body (2/6 z pole), ale přidal k tomu 10 asistencí a 11 doskočených míčů.
Střelci:
Nets
- V.Carter 25, R.Jefferson a Buford 20, J.Collins 5, Kidd 4 body, 11 doskoků a 10 asistencí
Pacers - J.O´Neal 31, Croshere 17, Foster 16 bodů a 16 doskoků, Tinsley 15
střelba: 38% - 44% (trojky: 5/11 - 8/22)

Detroit (15/13) - Miami (24/7) - 78:89
Miami prodloužilo svou rekordní vítěznou sérii už na 13 zápasů v řadě, a to díky skvělému výkonu Dwyanea Wadea a vydařené koncovce. Wade zaznamenal první triple-double ve své dosud krátké kariéře, když nasbíral 31 bodů, 10 asistencí a 10 doskoků. Wade proměnil 12 z 18 střel z pole a 7 z 10 trestných hodů.

"Je to skvělý pocit, protože triple-double vždy dokazuje, že hrajete týmový basketbal," prohlásil Wade. "Navíc se mi poprvé v kariéře podařilo porazit tým Pistons." Shaquille O´Neal, kterého v posledních dnech trápí bolesti žeber a zad, se zpočátku nemohl proti obraně Pistons prosadit - začal střelbou 3/13 z pole (!), ale ve 3.čtvrtině nastřílel 8 bodů a nakonec jich celkem nasbíral 21.

"Míjel jsem střely, které normálně dávám, ale pak nás Flash (pozn.: přezdívka Wadea) zachránil. Flash je pro mě kandidát na MVP sezony..." O´Neal celkem proměnil 9 z 21 střel z pole, 3 ze 4 trestných hodů a doskočil 7 míčů.

Detroit vstupoval do zápasů se sérií 3 výher v řadě a dlouho to vypadalo, že by mohl vítěznou sérii Miami ukončit, ale v závěru domácí ofenzíva úplně zkolabovala - ještě krátce před koncem byl stav 76:71, ale koncovku zápasu domácí prohráli 2:18! Celá 4.čtvrtina nakonec skončila 9:22...

"Měli jsme zápas pod kontrolou a ztratili jsme ho," povzdechl si po zápase Ben Wallace. "Tohle je jedno z těch utkání, o kterém budeme ještě nějaký čas mluvit." Nejlepšími střelci Detroitu byli Richard Hamilton a Rasheed Wallace, ale za celou 4.čtvrtinu měli společně střelbu 2/13 z pole.
Střelci:
Pistons
- R.Hamilton 19, R.Wallace 13 bodů a 11 doskoků, B.Wallace 13, McDyess 12
Heat - Wade 31 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí, S.O´Neal 21, Haslem 16, E.Jones 11
střelba: 39% - 47% (trojky: 4/11 - 1/12)

Portland (13/14) - San Antonio (24/6) - 80:114
Spurs jsou v těchto dnech ve skvělé formě a poté, co rozstříleli nejlepší tým NBA Phoenix, si po výborném kolektivním výkonu "pochutnali" i na Portlandu na jeho vlastní palubovce - a to přesto, že jim chyběl zraněný Manu Ginobili (krční páteř).

O své čtvrté výhře v řadě hosté rozhodli už v první půli, kterou vyhráli 57:36 (Tony Parker 15 bodů). V utkání ani jednou nepohrávali a na mírné snížení Portlandu ve třetí čtvrtině (62:78) zareagovali tak, že poslední část hry vyhráli 36:18. Pro Blazers je konečný čtyřiatřicetibodový rozdíl nejhorší porážkou v této sezoně.

Tím Duncan zaznamenal 19 bodů a 9 doskoků, Parker nakonec přidal 18 bodů (8/14 z pole, trojky 2/2), místo Ginobiliho nastoupil v základní pětce Brent Barry a blýskl se 15 body a 6 doskoky (6/10 z pole). Rozdíl v úspěšnosti střelby byl mezi oběma týmy doslova propastný, navíc Spurs i mnohem lépe doskakovali.