Výkony ostrostřelců nestačily

Ani sebelepší individuální výkony ostrostřelců nemusí často stačit na vítězství týmu - o tom se včera v Houstonu přesvědčil Jerry Stackhouse, jehož 46 bodů nebylo nic platných Detroitu. Podobnou zkušenost získal Tracy McGrady, který zaznamenal 36 bodů, ale Orlando přesto v prodloužení podlehlo New Yorku.
New York - Orlando 95:92 po prodl.
Hostující McGrady byl se svým střeleckým výkonem až příliš osamocen, zatímco na straně domácích zaznamenalo přes 20 bodů hned trio hráčů - a navíc se Knicks jako již tradičně mohli spolehnout na svou obranu - už posedmadvacáté v řadě nedostali 100 bodů !! Obranná hra Marcuse Cambyho konec konců rozhodla i včerejší zápas - ten jako podkošový hráč začal bránit McGradyho, se kterým si nikdo z rozehrávačů nevěděl rady (20 bodů za první půli). Po katastrofálním začátku utkání (0:15) se New York postupně dostal do hry a převzal iniciativu, ale rozhodnout muselo až prodloužení. V něm se v závěru pokoušel hrát McGrady jeden na jednoho proti Cambymu, ale jeho výborná obrana nedovolila McGradymu v poslední minutě skórovat - naopak Camby dvěma úspěšnými šestkami získal klíčové vedení 94:92, které jednou šestkou potvrdil ještě Larry Johnson. Zoufalý pokus Orlanda o trojku v poslední sekundě už nebyl úspěšný.
Střelci: Houston 24, Camby 22 b a 12 d, Sprewell 20 - McGrady 36, Armstrong 15

Houston - Detroit 107:97
V tomto zápase hostující ostrostřelec Jerry Stackhouse nastřílel dokonce 46 bodů (15/27 z pole a 13/14 šestky) !!, ale byl ve svém snažení ještě osamocenější něž McGrady a naopak domácí měli podobně jako New York tři hráče, kteří nastříleli přes 20 bodů a byli i lepší a agresívnější v obraně. Osmibodový náskok získali už v první čtvrtině a v podstatě si ho udržovali až do závěrečného klaksónu. "Myslím, že jsme v obraně udělali moc chyb," řekl po utkání Stackhouse. "Mysleli jsme, že je přehrajeme jen útokem, ale v obraně jsme zklamali - nedokázali jsme si poradit hlavně se Stevem Francisem."
Střelci: Francis 26, Anderson 21 b a 10 d, Mobley 21, Taylor 16, Thomas 13 b a 10 d - Stackhouse 46, Barros 13