Vítězná série Portlandu pokračuje

New York - Výkony Portland TrailBlazers byly na začátku sezóny velkým zklamáním, a když začátkem ledna klesla jejich bilance výher a porážek na 13/18, zdálo se, že tým plný hvězd si letos o playoff může nechat jenom zdát. Od té chvíle však přišel zásadní obrat a Blazers vyhráli 19 z dalších 25 zápasů - včera ve Philadelphii prodloužili svou šňůru vyhraných utkání na 6 v řadě a s celkovou bilancí 32/24 už v silné Západní konferenci vyšplhali na šestou příčku. Na včerejší výhře 88:83, se nejvíce podílel Rasheed Wallace (29 bodů a 10 doskoků), celá základní pětka však nastřílela přes 10 bodů a naopak výborná obrana udržela domácí superhvězdu Iversona na 18 nastřílených bodech.
Philadelphia - Portland 83:88
Domácí ještě na začátku poslední čtvrtiny vedli 71:62 a 73:65, ale pak přišel uragán hostů, kteří následující úsek hry vyhráli 15:0 a otočili skóre na 73:80. Scottie Pippen, který se do sestavy vrátil po dvou vynechaných zápasech (viróza), nastřílel v poslední čtvrtině 11 ze svých celkem 17 bodů.
Střelci: Snow 18b. a 10as., Iverson 18, Coleman 16b. a 15d., Mutombo 14b. a 12d. - R.Wallace 29b. a 10d., Pippen 17, Wells 15, Stoudamire 11, D.Davis 10

Charlotte - Minnesota 92:97
Domácí rozehrávač Baron Davis se zranil už v první čtvrtině (zřejmě naražená žebra) a v dalším průběhu už nenastoupil, přesto to Minnesota (která se až do konce sezóny bude muset obejít bez svého ústředního rozehrávače Terrella Brandona) neměla v Charlotte vůbec lehké a na začátku poslední čtvrtiny byl stav 71:71. Hosté však šňůrou 18:5, na které se podílel osmi body Wally Szczerbiak, získali rozhodující náskok - Minnesota za druhou půli proměnil 7 trojek z 9 pokusů, celkem na trojky vyhrála 9/2, což spolu s lepším doskakováním (47:28) dokázalo nahradit i hosrší celkové procento střelby.
Střelci: Campbell 23, Nailon 16, Mashburn 15, Magloire 14 - Szczerbiak 24, Garnett 21, J.Smith 16, Nestěrovič 14