Miami - Cleveland: Shaquille O'Neal a Michael Beasley

Miami - Cleveland: Shaquille O'Neal a Michael Beasley - Shaquille O'Neal a Michael Beasley v utkání Miami - Cleveland. | foto: AP

Velký floridský souboj rozhodl Michael Beasley

• 43
Z dvanácti středečních zápasů basketbalové NBA na sebe upoutalo největší pozornost vyhrocené a dramatické "derby" dvou floridských týmů. O překvapivé výhře Miami na hřišti Orlanda rozhodl Michael Beasley necelé dvě sekundy před koncem.
Orlando (11/4) - Miami (9/5) - 98:99
Michael Beasley zasmečoval do koše nepřesnou střelu Dwyanea Wadea 1,6 s před koncem a Heat zaskočili svého favorizovaného domácího rivala. Wadeova střela byla krátká a Beasley míč zachytil ve vzduchu a zasmečoval - domácí marně reklamovali porušení pravidel ("goaltending").

Domácí výhru doslova zahodili - zkušený rozehrávač Jason Williams, který nastupuje místo zraněného Jameera Neslona, totiž mohl o chvilku dříve zvýšit šestkami na rozdíl tří bodů, ale obě minul. Dva trestné hody minul v koncovce také dvě šestky. Wade nastřílel po pomalejším rozjezdu 24 bodů, Beasley přidal 15 bodů a 11 doskoků a Miami otočilo jedenáctibodovou ztrátu.

Williams nastřílel za domácí 25 bodů (4 trojky), Vince Carter přidal 22 bodů a 14 sekund před koncem za vyrovnaného stavu trefil trojku, po které už domácí předčasně oslavovali. Dwight Howard zaznamenal 12 bodů a 16 doskoků, během zápasu se hodně jiskřilo mezi ním a hostujícím pivotem Jermainem O´Nealem, který zaznamenal 13 bodů a 16 doskoků.

Indiana (6/7) - LA Clippers (6/10) - 86:73
Troy Murphy zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků a Pacers přerušili sérii 4 porážek v řadě. Dahntay Jones nastřílel také 18 bodů, Brandon Rush přidal 13 bodů a 11 doskoků. Domácím chyběl kvůli zranění kolena Danny Granger. Za hosty nastřílel Baron Davis 25 bodů, marcus Camby přidal 15 bodů a 21 doskoků. Clippers prohráli třetí zápase venku v řadě.

Charlotte (5/9) - Toronto (7/9) - 116:81
Gerald Wallace zaznamenal 31 bodů a 13 doskoků a Bobcats získali nejvyšší vítězství v krátké historii svého klubu. Dosud nejvíce vyhráli o 32 bodů proti Indianě v roce 2005. Stephen Jackson nastřílel 23 bodů. Wallace vstupoval do zápasu jako třetí nejlépe doskakující hráč ligy, ale měl zatím úspěšnost střelby jen 38% (13,7 bodů na zápas). S jednou z nejhorších obran ligy si ale "dělal, co chtěl." Chris Bosh zaznamenal za hosty 18 bodů a 14 doskoků, Andrea Bargnani nastřílel 15 bodů.

Boston - Philadelphia 113:110
Rajon Rondo nastřílel 6 bodů během klíčového úseku hry ve 4.čtvrtině a trefil i v posledních sekundách důležitou střelu v konci časového limitu na útok. Celtics překonali bídnou střelbu trojek a nakonec hosty udolali. Paul Pierce nastřílel 27 bodů, včetně vyrovnávací trojky během šňůry 14:3.

Kevin Garnett nastřílel 19 bodů, Ray Allen 18. Rondo zaznamenal 10 bodů a 7 asistencí.Andre Iguoadala nastřílel za oslabené hosty 25 bodů a přidal 9 doskoků a 9 asistencí. Jason Kapono nastřílel své letošní maximum 20 bodů (8/11 z pole). Willie Green přidal 18 bodů.

New Orleans - Milwaukee 102:99 po prodl.
David West zaznamenal 27 bodů a 10 doskoků, nováček Darren Collison přidal 18 bodů včetně vyrovnávací trojky 7 a půl sekundy před koncem 4.čtvrtiny. Collison také sebral v prodloužení míč nováčkovi Bucks Brandonu Jenningsovi, získal na sebe faul a proměnil dvě šestky, který pomohl Hornets prodloužit velkou sérii - na domácím hřišti vyhráli už 11 prodloužení v řadě. Luke Ridnour nastřílel za hosty 23 bodů, Hakim Warrick přidal 22 bodů a 10 doskoků. Michael Redd netrefil v poslední sekundě vyrovnávací trojku.

Detroit - Cleveland 88:98
LeBron James nastřílel 12 ze svých 34 bodů už v první čtvrtině a Cavs hned v úvodu získali klíčový náskok devíti bodů, který už Pistons nedokázali dotáhnout. Náhradník Daniel Gibson a Mo Williams nastříleli dohromady 18 bodů za druhou čtvrtinu a hosté zvýšili na osmnáctibodový rozdíl v poločase.

Minnesota - Denver 111:124
Carmelo Anthony nastřílel 22 bodů, Nene přidal 17 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí. Za domácí zaznamenal Corey Brewer prvni double-double v kariéře 22 bodů a 13 doskoků a Jonny Flynn přidal 20 bodů, ale Timberwolves nevyhráli od úvodního zápasu sezóny. V poslední čtvrtině sice snížili na rozdíl 8 bodů, ale koncovku už nezvládli a prohráli počtrnácté v řadě.

Houston - Dallas 99:130
Jason Kidd se posunul na druhé místo pořadí historie NBA v počtu asistencí, Jason Terry nastřílel 27 bodů a Mavericks předvedli v Houstonu vynikající střelbu - úspěšnost 65,5% z pole. Kidd se díky sedmi asistencím dostal už na číslo 10 337 v kariéře, předstihl Marka Jacksona a před ním už je pouze nedostižný John Stockton. Dirk Nowitzki nastřílel 25 bodů, Tim Thomas přidal letošní maximum 23 bodů. Za Dallas nastoupil už i Shawn Marion (12 bodů). Houston prohrál se svými texaským rivalem už 14 z posledních 18 zápasů. Carl Landry nastřílel 24 bodů.

San Antonio - Washington 118:104
Tony Parker nastřílel 32 bodů a Spurs přežili skvělý střelecký výkon Monty Ellise. Ten o den dříve nastřílel v Dallasu 37 bodů a tentokrát jich zaznamenal dokonce 42 (16/25 z pole) a vyrovnal si životní maximum. Tim Duncan zaznamenal za domácí 20 bodů a 9 doskoků a Spurs vyhráli přelom 3.a 4.čtvrtiny 22:3. Spurs vyhráli poprvé v sezóně 3 zápasy za sebou.

Phoenix - Memphis 126:111
Amare Stoudemire nastřílel 18 ze svých 28 bodů ve třetí čtvrtině a Suns vyhráli už 15.domácí zápas v řadě. Ve třetí čtvrtině dokmácí trefili prvních 12 střel z pole v řadě a celkem 17 z 20. Phoenix si vylepšili bilanci už na 12/3, nejlepší v NBA. Suns jsou jediným týmem ligy, který dosud ve všech zápasech nastřílel přes 100 bodů. Také nastříleli 100 a více bodů už ve 32 domácích zápasech za sebou. Celkem 126 bodů proti Grizzlies je jejich letošním maximem.

Portland - New Jersey 93:83
New Jersey Nets se posunuli o další porážku blíže "rekordu" historie NBA - stále zůstávají bez výhra a porážka v Portlandu byla jejich patnáctou v řadě. Za domácí podal další solidní výkon Greg Oden, který zaznamenal 18 bodů a 8 doskoků a Blazers vyhrli podesáté z posledních 12 zápasů. Rekord NBA 17 porážek na úvod sezóny za sebou a drží ho Miami Heat a LA Clippers.

Sacramento - New York 111:97
Donta Green trefil 6 trojek, vyrovnal si osobní rekord 24 bodů a Kings ani jednou neprohrávali. V poločase vedlo i 10 bodů a ve třetí čtvrtině zvýšili svůj náskok až na 93:73. Nováček Tyreke Evans zaznamenal 19 bodů, 11 doskoků a 7 asistencí, David Lee zaznamenal za trápící se hosty 25 bodů a 12 doskoků. Nate Robinson nastřílel také 25 bodů, ale Knicks měli úspěšnost střelby z pole jen 38%.