LeBron James (vlevo) a Chris Bosh

LeBron James (vlevo) a Chris Bosh | foto: AP

Velké trio tentokrát dominovalo, Miami porazilo Washington

• 40
Zatímco proti silnějším soupeřům má hvězdný tým Miami Heat problémy, s celkem se zápornou bilancí v této sezóně ještě neprohráli. Oslabený Washington porazili jasně 105:94.
Miami (10/8) - Washington (5/11) - 105:94
(24:21, 28:23, 28:25, 25:25)

LeBron James nastřílel 30 bodů, Dwyane Wade 26 a Heat si postupně vybudovali náskok až 22 bodů. Chris Bosh přidal 20 bodů a Heat vyhráli teprve podruhé z posledních šesti zápasů.

James nastřílel 20 bodů v první půli, Wade jich přidal 22 ve druhé. Pro kouče Erika Spoelstru to bylo jubilejní 100.vítězství v lize, celkem vedl tým v roli hlavního kouče ve 182 zápasech.

Za hosty zaznamenal Andray Blatche 26 bodů a 9 doskoků, Gilbert Arenas přidal 23 bodů, ale Wizards mají venku bilanci 0/8. Podruhé za sebou jim chyběl nováček John Wall, který má naražené koleno.

Utah (14/5) - Milwaukee (6/11) - 109:88
(30:26, 30:26, 20:21, 29:15)

Al Jefferson zaznamenal 22 bodů, 11 doskoků a 4 bloky a Jazz nedali zraněními pronásledovaným Bucks žádnou šanci. Deron Williams nastřílel také 22 bodů a Jazz vyhráli pošesté v řadě.

Brandon Jennings nastřílel za hosty 27 bodů a udržel je ve hře až do čtvrté čtvrtiny, ale v níž už Bucks nestačili. Bucks trefili v první půli 7 z 12 trojek, ale ve druhém poločase nastříleli jen 36 bodů.

Problémy měli především pod košem, kde jim citelně chyběli Andrew Bogut a Drew Gooden. Jazz je přestříleli zpod koše 54:18 a na doskoky vyhráli 48:26. Zblokovali také 10 jejich střel. Ersan Ilyasova zaznamenal 18 bodů.

Dallas (13/4) - Houston (5/12) - 101:91
(25:26, 27:19, 31:26, 18:20)

Caron Butler nastřílel 13 ze svých 19 bodů během náporu ve třetí čtvrtině, Dirk Nowitzki zaznamenal 20 bodů a 10 doskoků a Mavs vyhráli už pošesté za sebou. Shawn Marion přidal 14 bodů a 10 doskoků, J.J.Barea 10 bodů.

Za hosty nastříleli Kevin Martin 17 a Luis Scola 15 bodů, ale Rockets prohráli 6 z posledních 8 zápasů. Dallas vyhrál úsek hry ve třetí čtvrtině 17:6 (Butler 11 bodů) a sedmibodový náskok z poločasu zvýšili a na 77:59. Do závěrečné části hry šli za stavu 83:71 a náskok zvýšili až na 22 bodů.

Oklahoma City (12/6) - New Orleans (12/5) - 95:89
(23:19, 27:29, 18:22, 27:19)

Russell Westbrook nastřílel 12 ze svých 25 bodů během rozhodující šňůry 14:0 v poslední čtvrtině, přidal 11 asistencí a Thunder otočili zápas proti Hornets.

Westbrook zaznamenal 6 bodů v řadě a vyrovnal skóre, pak přidal ještě koš z nájezdu a trojku, kterou zvýšili minutu a půl před koncem na 88:81. Kevin Durant pak čtyřmi šestkami za sebou zpečetil výhru. Celkem zaznamenal 26 bodů a 11 doskoků.

Za hosty nastřílel David West 20 bodů, ale v závěru minul 6 střel za sebou. Chris Paul zaznamenal 17 bodů, 14 asistencí a 5 zisků, ale Hornets po svém výborném startu do sezóny (11/1) prohráli už počtvrté během pěti utkání.