Utah - Dallas: Nowitzki fauluje Kirilenka

Utah - Dallas: Nowitzki fauluje Kirilenka | foto: ČTK

Utah doma odolal i Dallasu

• 114
New York - Basketbalisté Utah Jazz prodloužili svou vítěznou sérii na domácí palubovce už na 16 zápasů v řadě, když díky šňůře 16:0 v poslední čtvrtině udolali Dallas 116:110. New Orleans Hornets vyhráli na palubovce New Yorku, doma proti Philadelphii neuspěli L. A. Clippers, kteří prohráli už pošesté v řadě.

Utah (39/22) - Dallas (39/22) - 116:110
(37:24, 27:26, 23:31, 29:29)
Utah promarnil jedenadvacetibodové vedení, přišel o zraněného Andreje Kirilenka, ale přesto nakonec ukázal, proč má nejlepší domácí bilanci ze všech týmů NBA. O výhře rozhodla šňůra 16:0 v poslední čtvrtině, v níž Utah proměnil všech 18 trestných hodů.

Carlos Boozer přispěl k šestnácté domácí výhře Utahu v řadě 28 body, Deron Williams přidal 17 bodů a 20 asistencí a Mehmet Okur 20 bodů a 12 doskoků. Utah hrál většinu zápasu bez Andreje Kirilenka, který byl v první čtvrtině tvrdě faulován Dirkem Nowitzkim a s naraženou kyčlí musel odstoupit.

Za hosty nastřílel Josh Howard 25 bodů, Nowitzki jich přidal 23, ale bilance Dallasu s Jasonem Kiddem v sestavě klesla na 4/4. Kidd zaznamenal 19 bodů a 9 asistencí, Jason Terry nastřílel 21 bodů. Dallas má výbornou domácí bilanci 25/3, ale venku pouze 14/19.

Dallas dotáhl velkou ztrátu z úvodu a v prvních pěti minutách poslední čtvrtiny nepovolil domácím ani koš - a poprvé v zápase se dokonce dostal do vedení. Jenže po Kiddově přesné střele 6 a půl minuty před koncem 89:92 nedali naopak téměř 4 minuty koš hosté a Jazz rozhodli šňůrou 16:0, když většinou skórovali z čáry trestného hodu.
Střelci:
Jazz
- Boozer 28, Okur 20, Williams a Korver 17, Brewer 15, Harpring 9...
Mavs - Howard 25, Nowitzki 23, Terry 21, Kidd 19, George 12...
střelba z pole: 53 % - 50 % (trojky: 4 - 7)
TH: 30/33-29/34
doskoky: 35-32
asistence: 29-18
ztráty: 11-14
19 911 diváků

New York - New Orleans 88:100
Chris Paul nastřílel 27 bodů a měl prsty ve třech rozhodujících koších v závěru, Tyson Chandler přidal 15 bodů a 18 doskoků a Hornets definitivně "odsoudili" New York k záporné sezoně - Knicks (18/42) už posedmé v řadě budou mít v základní části více porážek než výher.

Paul přidal také 8 asistencí, 5 doskoků a 3 zisky a Hornets se posunuli o 1 a půl zápasu za lídra Severozápadní divize San Antonio, které se také s Lakers "virtuálně" dělí o první místo v celé Západní konferenci. Hornets jsou třetí.

Jamal Crawford nastřílel za domácí 20 bodů, Eddy Curry přerušil své trápení z posledních týdnů 19 body, ale Knicks citelně chyběl zraněný Zach Randolph.

L. A. Clippers - Philadelphia 80:106
Andre Iguodala nastřílel 18 bodů, pět jeho spoluhráčů nastřílelo také dvouciferný počet bodů a Sixers po cenné výhře ve Phoenixu nezaváhali na palubovce trápících se Clippers. Samuel Dalembert zaznamenal 12 bodů a 12 doskoků a Philadelphia vyhrála už 10. z posledních 13 zápasů.

Sixers, kteří postoupili do play-off naposledy před třemi lety, jsou na sedmém místě Východní konference s náskokem jednoho zápasu před New Jersey a dvou před devátou Atlantou.

Za domácí nastřílel nováček Al Thornton 20 bodů, ale Clippers prohráli už 6 zápasů v řadě. Domácí ztratili celkem 18 míčů a Sixers to tvrdě trestali - přímo po ztrátách soupeře zaznamenali 27 bodů. Osm z posledních 11 porážek Clippers bylo dvouciferným rozdílem.