Trutnov - Košice: Kulichová brání

Trutnov - Košice: Kulichová brání - Trutnovská Kulichová (v bílém) brání v soupeřky z Košic. | foto: MF DNES

Trutnovu se play-off Euroligy vzdaluje

• 2
Trutnov - Basketbalistky Trutnova mají v Evropské lize k postupu do play-off velmi daleko. Ve čtvrtek prohrály na své palubovce se slovenskými Košicemi o osmnáct bodů v poměru 65:83 a po deseti zápasech zůstaly Východočešky v tabulce předposlední. Do konce působení ve skupině B jim chybí už jen dva zápasy.

Po deseti zápasech mají trutnovské hráčky bilanci dvou výher a osmi porážek, v předposledním kole pojedou do Francie k utkání s Bourges a na závěr základní fáze soutěže přivítají ve své hale momentálně druhou Valencii. Pokud chtějí postoupit, musejí oba favority porazit.

Duel s Košicemi rozhodoval o postupujícím z pátého místa. Trutnovské hráčky sice nastoupily po dlouhé době v kompletní sestavě, před zaplněnou halou je však svazovala nervozita a na jejich výkonu se až příliš podepsala nevydařená první čtvrtina. Tu vyhrály Slovenky 25:10 a domácí tým pak už jen náskok marně dotahoval.

Košice se prosazovaly hodně pod košem a dokázaly se skvěle vypořádat s absencí rozehrávačky Frniakové, která kvůli neštěstí v rodině svému týmu chyběla. Osm minut před koncem české vicemistryně vzkřísily naději snížením na šestibodový rozdíl 56:62, ale neproměněné šance je znovu srazily do kolen. Navíc doplatily na velký počet faulů podkošových hráček.

"Zápas jsme ztratili už na samém začátku, v úvodních minutách první čtvrtiny. Byli jsme příliš nervózní a nedokázali skórovat. Nepodařilo se nám hrát důrazně v obraně, zatímco Košice hrály se svými podkošovými hráčkami skvěle," řekl trenér trutnovského týmu Zdeněk Sýkora.

Na dnešní zápas se bude snažit rychle zapomenout. "Čekají nás ještě dvě utkání s Bourges a Valencií a naděje umírá poslední," dodal Sýkora.

Košický kouč Vladimír Karnay tušil, že čtvrteční zápas bude hlavně náporem na psychiku. "Předpokládali jsme, že Trutnov bude doma přemotivovaný a jak se ukázalo, byl to správný předpoklad. Hlavně v první čtvrtině jsme předvedli perfektní
výkon, podkošové hráčky hrály skvěle," uvedl.

Výsledek:
Loko Trutnov - Delta Košice 65:83 (10:25, 30:46, 51:60)
Nejvíce bodů:
Stejskalová 22, P. Kulichová 16, Johnová 8, Borecká 7, Uhrová a Ziklová po 5, Stehlíková 2 - Smithová 24, Jendrichovská 17, Slaughterová 15, Barényiová 11. Rozhodčí: Šemméš (Izr.), Hengel (Luc.). Trestné hody: 22/15 - 38/25. Fauly: 26:23. Trojky: 6:4. Pět osobních chyb: 30. Ziklová, 35. Kuřitková - 39. Jendrichovská. Diváci: 1500.

Další zápas skupiny B: MiZo Pécs - Bourges 80:60 (41:29).