Darina Mišurová z Trutnova

Darina Mišurová z Trutnova | foto: MF DNES

Trutnov vyhrál ve Varech, celky USK a Brna své soupeřky deklasovaly

• 3
V patnáctém kole ligy basketbalistek oba vedoucí celky, USK Praha a Frisco Brno, své soupeře deklasovaly. V nejočekávanějším duelu pak Trutnov zvítězil v Karlových Varech. Valosun nečekaně padl na palubovce VŠ Praha.

Basketbalistky mistrovského Brna porazily v duelu sousedů v tabulce Slovanku 96:55 a na druhém místě ligy zvýšily svůj náskok před mladoboleslavským týmem na tři body. Stále pouze o skóre vede soutěž USK Praha, který ještě o něco výrazněji zvítězil v Hradci Králové 108:61.

Brňanky rozhodly o bezpečné výhře bezchybným výkonem v prvním poločase, ve kterém si vypracovaly náskok 35 bodů. "Tam jsme hráli podle mých představ. Ovšem po změně stran jsme hodně polevili a umožnili soupeři srovnat hru," řekl trenér Jan Bobrovský.

Naopak vysokoškolačky zasadily soupeři rozhodující ránu až po změně stran. Druhý poločas euroligový celek vyhrál 55:19, v závěrečné čtvrtině inkasoval jen šest bodů. Premiéru v pražském dresu oslavila maďarská pivotka Anna Vajdová, která nové angažmá zahájila 12 body a sedmi doskoky za 21 minut hry.

Trutnov zvítězil v důležitém utkání v Karlových Varech 69:57 a tři kola před koncem základní části drží čtvrté místo znamenající účast v nadstavbové skupině A1. Po nerozhodném poločase získal hostující tým
jedenáctibodový náskok, ale ještě o něj stihl přijít, nicméně Západočeškám se skóre na domácí stranu překlopit nepodařilo.

O bod za Trutnovem se udržely Strakonice po povinné výhře 85:56 nad pardubickým nováčkem. Kvůli horšímu skóre je až šestý Valosun Brno, který nečekaně padl ve čtvrteční dohrávce na palubovce VŠ Praha.

Brňanky vedly v prvním poločase až o 14 bodů, ale o výhru přišly v poslední vteřině, kdy dvoubodovým košem vyrovnala domácí Tereza Vyoralová. V prodloužení už se hostující tým do vedení nedostal. V brněnském celku zaznamenala vicemistryně světa Ivana Večeřová takzvaný double double za 16 bodů a 15 doskoků, v prodloužení se ale vyfaulovala. Domácí Adéla Nečásková se blýskla 12 body a 14 doskoky.