Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu útočí kolem Franka Ntilikiny z New...

Tomáš Satoranský (vpravo) z Washingtonu útočí kolem Franka Ntilikiny z New Yorku. | foto: Reuters

Satoranský vstoupil do přípravy jako jeden z nej střelců Washingtonu

• 10
Tomáš Satoranský byl v úvodním přípravném utkání basketbalového Washingtonu na sezonu NBA hodně vidět. Při prohře s New Yorkem 121:124 po prodloužení odehrál 19 minut, nastřílel 12 bodů a přidal čtyři doskoky a tři asistence.

Trenér Scott Brooks v prvním utkání protočil 15 hráčů a snažil se dát hodně prostoru i nováčkům v týmu bojujícím o místo v kádru pro ligu včetně bývalého nymburského rozehrávače Chassona Randlea.

V sestavě prozatím chybí zraněný nový hlavní pivot Dwight Howard, v základu ho nahradil Ian Mahinmi.

Více bodů než Satoranský dali jen Kelly Oubre Jr. (15), testovaný Jordan McRae (14) a Otto Porter Jr. (13).

Český rozehrávač sehrál důležitou roli ve třetí čtvrtině, kdy za stavu 62:71 nejprve po brejku zasmečoval a následně dvěma nájezdy do koše snížil na 73:76 a nastartoval obrat. Proměnil čtyři ze šesti střel z pole a všechny čtyři trestné hody.

Wizards pak ale v sestavě s náhradníky nevyužili v poslední minutě tři trestné hody a další šance na rozhodnutí a duel šel do prodloužení, ve kterém byl lepší soupeř hlavně díky Damyeanu Dotsonovi, který dal v prodloužení 12 ze svých 14 bodů.