Texaské derby vyhrál Dallas

• 106
New York - Basketbalová NBA měla na programu v pondělí jen jediný zápas, zato ale velmi atraktivní. Dallas Mavericks porazili v domácím prostředí svého rivala z Houstonu 107:98, a to především díky 31 bodům náhradníka Jasona Terryho. Hostům nepomohlo ani 35 bodů hvězdného Tracyho McGradyho.
Dallas (3/1) - Houston (3/1) - 107:98
(24:29, 26:22, 27:24, 30:23)
Mavs rozhodli o své výhře náporem v závěru, na němž měl hlavní podíl rozehrávač Jason Terry - ten na rozdíl od minulých sezón nastupuje jako náhradník, ale zatím mu tahle role vyloženě sedí.

Terry zaznamenal ve třetí čtvrtině 7 bodů v řadě, když opory Dirk Nowitzki a Josh Howard seděli kvůli problémům s fauly na lavičce, poslední čtvrtinu pak zahájil trojkou a zcela sám zařídil šňůru 10:0, která otočila skóre z -5 na +5 ve prospěch domácích.

V závěru pak Dallas vedli jen rozdílem jediného bodu (91:90) a Terry dvěma šestkami rozjel šňůru 14:4, která definitivně rozhodla. Terry nastřílel celkem 31 bodů, Josh Howard jich přidal 21 a Dirk Nowitzki 19 (7/20 z pole, 9 doskoků). DeSagana Diop přidal 10 bodů, 13 doskoků a 4 bloky. Jerry Stackhouse oslavil své 33.narozeniny 16 body, z toho 5 jich přišlo při závěrečném náporu.

Tracy McGrady, který byl vyhlášen Hráčem minulého týdne, zaznamenal 35 bodů a 8 asistencí, ale první porážce Houstonu v sezóně nezabránil. Yao Ming nastřílel 21 bodů a doskočil 11 míčů, ale nikdo jiný se nedostal do dvouciferných čísel. Kromě první čtvrtiny měli Rockets velmi špatnou úspěšnost střelby, sám McGrady nakonec trefil 12 z 31 střel.