Lubomír Růžička udílí pokyny během oddechového času Svitav.

Lubomír Růžička udílí pokyny během oddechového času Svitav. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Svitavští drželi v Opavě krok třicet minut, pak úplně odpadli

• 0
Ze třetího kola nadstavbové skupiny A2 si svitavští Tuři vezou z Opavy vysokou prohru 72:90, a to i přesto, že před závěrečnou čtvrtinou vedli o dva body.

"Těžce se mi kouše čtvrtá čtvrtina. Vypadali jsme jako družstvo pěti individualit, které se chce trojkami prosadit proti opavské zóně," hněval se po zápase svitavský trenér Lubomír Růžička.

Opavští basketbalisté tak po deseti porážkách v řadě zvítězili a v tabulce se dotáhli dvě výhry za Svitavy.

Rozhodující bylo, že domácí obrana dokázala eliminovat hvězdu svitavského týmu Michaela Deloache, kterému dovolila jen dvanáct bodů. Také Pawla Mróze ubránili na devíti bodech, takže nejlepším střelcem Svitav se s 16 body stal Martin Sýkora.

"Přijeli jsme do Opavy s vidinou vítězství, ale byli jsme nedisciplinovaní na útočné polovině, navíc osmnáct ztrát je moc," dodal kouč Růžička.