Spurs v tvrdém utkání udolali Detroit

New York - Souboj elitních obran NBA mezi San Antonio Spurs a Detroit Pistons vyzněl pro domácí obhájce titulu, kteří přehráli svého soupeře z východu 84:75, a to díky velmi dobré druhé půli. V nervózním utkání padlo 7 technických chyb a hostující Ben Wallace byl dokonce vyloučen. V dalším utkání využila Atlanta oslabení New Orleans a vyhrála 84:76.
Atlanta - New Orleans 84:76
Hosté nastoupili k utkání bez svých dvou nejlepších střelců Jamala Mashburna (koleno) a Barona Davise (kotník - jeho start v dnešním zápase proti Phoenixu je nejistý) a v druhé půli "vyhořeli" v útoku. Domácí měli velkou oporu v Bobu Surovi, který oslavil své 31.narozeniny výborným výkonem (23 bodů a osobní rekord 15 doskoků), a i když v úvodu prohrávali až o 12 bodů, v druhé čtvrtině dokázali srovnat hru a v druhé půli byli jasně lepší (46:30). Jason Terry nastřílel za druhý poločas 11 bodů.

Hornets až příliš spoléhali na trojkovou střelbu a ta se jim nedařila - rozehrávači David Wesley a Darrell Armstrong společně proměnili jen 3 z 18 pokusů, celý tým měl úspěšnost pouze 17% (4/24!) a celková úspěšnost střelby z pole klesla až pod 36%. New Orleans také tentokrát trochu překvapivě zaostalo v doskakování. Nejlepším střelcem hostů byl Wesley (16 bodů), ale v druhé půli dal jen 2 body a celkovou střelbu z pole měl 5/17.
Střelci:
Hawks
- Sura 23 bodů a 15 doskoků, Ch.Crawford a Collier 16, Terry 14
Hornets - Wesley 16, Augmon 13, Magloire 12 bodů a 12 doskoků
střelba: 46% - 36% (trojky: 4/11 - 4/24)
trestné hody: 10/12 - 14/17
doskoky: 44 - 38
ztráty: 10 - 6
14899 diváků

San Antonio - Detroit 84:75
Detroit po své osmizápasové vítězné sérii prohrál podruhé za sebou, když ve druhé půli neodolal tlaku domácích obhájců titulu a jeho výborné obraně. Manu Ginobili nastřílel za 2.poločas 14 ze svých 17 bodů a v ofenzívě byl hlavním strůjcem úspěchu Spurs. Tony Parker přidal 16 bodů a Tim Duncan double-double 12 bodů a 13 doskoků.

Ve velmi tvrdém a nervózním utkání, ve kterém si oba týmy hodně stěžovaly na výroky rozhodčích, padlo 7 technických chyb a hostující Ben Wallace byl za 2 z nich dokonce 6 minut před koncem vyloučen. Wallaceovi se v zápase příliš nedařilo (jen 2 body, střelba 1/7), ale dokud byl na hřišti, Pistons si přece jen udržovali šanci na výhru, ale po jeho odchodu se hra hostů rozpadla.

San Antonio vyhrálo úsek hry obklopující Wallaceovo vyloučení 18:4 a získalo rozhodující náskok (82:66). Nejlepším střelcem hostů byl Rasheed Wallace (17 bodů a 14 doskoků), ale hostům nepomohlo ani vedení o 8 bodů v první půli, ani lepší úspěšnost střelby. Hlavní zbraní domácích bylo doskakování, navíc z trestných hodů zaznamenali o 16 bodů víc než hosté.
Střelci:
Spurs
- Ginobili 17, Parker 16, Duncan 12 bodů a 13 doskoků, Bowen 10
Pistons - R.Wallace 17 bodů a 14 doskoků, R.Hamilton 15, Williamson 10
střelba: 39% - 45% (trojky: 4/15 - 3/10)
trestné hody: 22/29 - 6/13
doskoky: 43 - 31
fauly: 15 - 23
ztráty: 15 - 16
17695 diváků

L.A.Clippers - Washington 94:103
Hosté z Washingtonu konečně nastoupili k nějakému zápasu kompletní a bylo to znát. V úvodu zářil Larry Hughes, který nastřílel 24 bodů (ze svých 30) v první půli a zajistil Wizards vedení, které si byli schopni udržet v podstatě do konce zápasu.

Jerry Stackhouse přidal jako náhradník z lavičky 20 bodů a v závěru zářil nováček Steve Blake - ten za celý zápas neminul ani jednu střelu (3/3 trojky, 3/3 dvojky a 2/2 trestné hody) a 7 ze svých 17 bodů nastřílel v posledních pěti minutách.

Wizards vyhráli venku poprvé po pěti porážkách a nezabránilo jim v tom ani 25 bodů Coreyho Maggetteho. Clippers jsou v krizi a prohráli pošesté v řadě za sebou.