Lenka Šoukalová (vlevo) ze Žabin Brno brání v zápase s Levharticemi Chomutov, u...

Lenka Šoukalová (vlevo) ze Žabin Brno brání v zápase s Levharticemi Chomutov, u míče Monika Satoranská. | foto: ČTK

Žabiny vyhrály i v Chomutově, v ligovém semifinále mají druhou výhru

• 0
Také druhý semifinálový zápas mezi basketbalistkami Chomutova a Žabin skončil jasným vítězství brněnského favorita. Obhájkyně stříbra zvítězily v hale severočeského týmu 97:54 a jedna výhra je dělí od postupu do finále.

V něm se schyluje k očekávané repríze z loňska, protože mistrovský tým USK Praha vede od čtvrtka nad Hradcem Králové 2:0 na zápasy. Žabiny budou třetí duel hostit v neděli, pro USK by měl být sobotní domácí souboj se Lvicemi generálkou na finálový turnaj Euroligy.

Žabiny ani ve druhém zápase nepustily soupeře vůbec do vedení. Měly drtivou podkošovou převahu (doskoky 55 ku 33) a už v průběhu druhé čtvrtiny vedly s více než dvacetibodovým náskokem. Nakonec vyhrály nejvyšším rozdílem v historii vzájemných soutěžních zápasů.

Deset nebo více bodů dalo šest brněnských hráček, nejvíce Michaela Vondráčková 18, Elissa Cunaneová zaznamenala 14 bodů a 10 doskoků. V domácím dresu se nedařilo třetí nejlepší střelkyni soutěže NaJai Wynnové-Pollardové, která za 17 minut hry trefila jen dvě střely z dvanácti. Se čtyřmi body si vytvořila negativní rekord v soutěži a výrazně zaostala za svým průměrem (19,3).

Chance Ženská basketbalová liga

Semifinále play off - 2. zápas

Levhartice Chomutov - Žabiny Brno 54:97 (13:24, 26:47, 36:73)
Nejvíce bodů:
Fučíková 18, Kadlecová 14, Brejchová 9 - Vondráčková 18, Cunaneová 14, Holmesová 13, Stoupalová 11, Čechová a Hamzová po 10, Kneževičová 8. Stav série: 0:2.