Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu Wizards | foto: AP

Satoranský zaznamenal v přípravě na NBA nejlepší střelecký výsledek

• 9
Zatím nejlepší střelecký výkon v přípravě na NBA předvedl Tomáš Satoranský proti Sacramentu. Český basketbalista nasázel jedenáct bodů, jeho Washington však prohrál 119:124 a z pěti dosavadních duelů zaznamenal třetí porážku.

Satoranský odehrál z pozice náhradníka solidních téměř 25 minut, zaznamenal také čtyři doskoky a dvě asistence. Jeho konkurent na postu rozehrávače Trey Burke strávil na palubovce přes 29 minut a k 14 bodům přidal deset asistencí.

Oba dostali více prostoru než hvězdný John Wall, který coby člen základní pětky odehrál něco přes 22 minut, během nichž dal 11 bodů.

V týmu Sacramenta se dařilo střelecky hlavně DeMarcusi Cousinsovi a Darrenu Collinsovi, kteří nasbírali shodně 22 bodů.

Před Satoranského premiérou v NBA sehraje Washington v přípravě ještě zápasy proti obhájci titulu Clevelandu a Torontu.