Samé jedničky pro Marka Jacksona

Ani zranění nejlepšího střelce NBA Vince Cartera nezabránilo Torontu v tom, aby si připsalo do tabulky osmé vítězství z posledních 10 utkání. Proti Chicagu se totiž ve skvělém světle ukázal především střední rozehrávač Mark Jackson, který zaznamenal "triple-double" ze samých jedniček - 11 bodů, 11 doskoků, 11 asistencí.
Toronto - Chicago 101:89
Carter (dosavadní průměr téměř 30 bodů na zápas) musel odstoupit už po třech minutách hry, když ucítil prudkou bolest mezi kolenem a kvadricepsem a nezaznamenal ani bod. "Byl to podivný pocit, sedět na lavičce," řekl po zápase Carter, který dosud nechyběl ani v jednom utkání za svou tříletou kariéru v NBA a odehrál 145 utkání v řadě za sebou. "Chtěl jsem se ještě na hřiště vrátit a zkusit to, ale spoluhráči hráli výborně..." Šest hráčů Toronta nastřílelo dvouciferný počet bodů - Davis a Peterson 18, Oakley 16 bodů a 11 doskoků, Willis 16 bodů a 9 doskoků - a i když si domácí nevypracovali nijak výrazný náskok, celkem s přehledem dovedli utkání do vítězného konce. Chicagu nepomohl od osmé porážky v řadě ani střelecky disponovaný Elton Brand (31 bodů), Ron Artest přidal 20 bodů.

Boston - Vancouver 87:98
Mimořádný výkon olympionika Shareefa Abdur-Rahima (27 bodů, 21 doskoků !) byl hlavní příčinou toho, že si kanadský tým odváží z Bostonu překvapivé vítězství. Hosté díky němu přeskákali domácí 54:36 na doskoky a přestože prohráli první čtvrtinu o 11 bodů, do poločasu stihli vyrovnat a ve třetí čtvrtině smetli domácí 27:12 a získali rozhodující náskok. Boston sice ještě dokázal snížit na 86:84, ale šest bodů Abdur-Rahima nedovolilo domácím dotáhnout "stíhací jízdu" do konce. Abdur-Rahim ale nezůstával střelecky osamocen, když 5 jeho spoluhráčů nastřílelo mezi 10 a 14 body (Bibby 13 b, 12 asistencí). Za domácí se blýskl Paul Pierce (27 bodů), Walker přidal 18 bodů.

Detroit - Utah 79:94
Ani 37 bodů ostrostřelce Jerryho Stackhouse nepomohlo domácím k vítězství - přitom ještě po třetí čtvrtině vedli o 4 body, ale v závěrečné čtvrtině hosté předvedli doslova uragán - přidali v obraně a smetli domácí 31:12, když Karl Malone nastřílel 12 bodů. Celkem pak zaznamenal 24 bodů a 12 asistencí, Bryon Russell přidal 17 bodů. Zápas byl významným mezníkem pro rozehrávače Johna Stocktona (včera 1 bod a 15 asistencí !), který ve svých 38 letech překonal legendárního Johna Havliceka v počtu odehraných utkání za jediný tým - nyní jich má na kontě už neuvěřitelných 1 271 !!