Rozuzlení přinesla Andelijova trojka

• 6
Praha - Velký obrat předvedli v předehrávaném utkání 3. kola Mattoni NBL basketbalisté USK Praha. V závěrečné čtvrtině prohrávali s Mlékárnou Kunín již o třináct bodů, ale své manko dokázali zlikvidovat a díky šťastné trojce Andeliji těsně před koncem zvítězili 85:83. Zbývajících pět zápasů 3. kola je na programu ve středu.

USK Praha - Mlékárna Kunín 85:83
(14:16, 38:36, 56:64)

Osm minut před koncem to s domácím týmem nevypadalo příliš dobře. Přelom třetí a čtvrté části hry hosté vyhráli 14:1 a vůbec poprvé se dostali do dvouciferného vedení (69:56). Jenže pak vysokoškoláci trefili mezi 33. a 38. minutou pět trojek, během necelých šesti minut nasázeli zaskočenému soupeři 24 bodů (!) a dostali se do tříbodového vedení.

Kunín sice ještě stihl zásluhou Perinčičovy trojky vyrovnat a 29 vteřin před koncem Timberlake jednou šestkou poslal hosty do těsného vedení, ale koncovku zvládl lépe USK. Tříbodový pokus velmi dobře hrajícího Kunsta ještě obrat nepřinesl, ale domácí si po jeho neúspěšné střele doskočili míč a o jejich výhře rozhodla šťastná trojka Andeliji z rohu hřiště.

Novojičínským chyběl kromě zraněného Branislava Laca i nemocný Marek Štec, domácí stále postrádali pivota Tomáše Hrubého, ale do hry poprvé v této sezoně zasáhl křídelník Pavel Bosák. Odehrál více než polovinu zápasu a zaznamenal osm bodů (střelba z pole 2/10, trestné hody 3/4, 6 doskoků a 3 asistence).

Nejlepším střelcem USK byl se sedmnácti body Roman Zachrla (střelba z pole 6/9), do dvouciferných čísel se dostali ještě Admir Alič (16 bodů, střelba z pole 6/9, 6 doskoků), Petr Kunst a Daniel Dvořák (oba 10 bodů). Hrdina utkání Muris Andelija přispěl k výhře svého týmu třinácti body, ale proměnil jen 5 z 15 střel a 2 z 6 trestných hodů.

Mlékárna Kunín v ofenzívě nejvíce spoléhala na Tarvise Williamse, který trefil 5 z 12 střel z pole a 11 z 16 trestných hodů (21 bodů), prosadit se dokázali i Ivan Perinčič (18 bodů, střelba z pole 8/14) a rozehrávač Chad Timberlake (16 bodů, střelba z pole 7/12).

Stínem dramatického utkání bylo nepříjemné zranění Romana Zachrly. Ten se v úvodních třech čtvrtinách prezentoval velice kvalitním výkonem, ovšem v posledních vteřinách třetí čtvrtiny ve snaze vybojovat míč narazil do konstrukce jedné z tribun za košem a způsobil si hlubokou tržnou ránu na ruce.

Okamžitě byl převezen k ošetření do nemocnice, ovšem přibližne 45 minut po skončení zápasu se vrátil na Folimanku a podle svých vlastních slov by měl být mimo hru přibližně jeden týden.

Petr Treml (trenér USK): Bylo to šťastné vítězství, ale musím říct, že dnes jsme opravdu měli větší srdce a chtěli jsme vyhrát. Zápas se částečně podobal utkání v Brně, kde jsme se dostali zpět do utkání trojkami, ovšem tentokrát na tom měla velkou zásluhu naše obrana. I v menší sestavě jsme dokázali ubránit soupeřovy pivoty a trojky byly odměnou za kvalitní obranu.

Zdeněk Hummel (trenér Kunína): Gratuluji domácím k vítězství. Předpokládal jsem, že to bude těžké utkání. Když jsme vedli o třináct bodů, tak jsme dostali několik trojek, přestože jsme hráče upozorňovali, že nesmíme basketbalisty USK pustit do trojkových pozic. Přesto si myslím, že jsme měli vyhrát, ovšem bojovnost domácích byla vzorová. Nechci se samozřejmě vymlouvat, ale Timberlake měl dnes největší aklimatizační problémy, Perinčič má virózu a Štec s námi kvůli horečkám vůbec nejel.