Reggie Miller dovedl Indianu do finále

New York - Reggie Miller je opravdovým specialistou na důležité zápasy playoff a zároveň i na newyorskou Madison Square Garden, kde už několikrát předvedl neuvěřitelné výkony. Znovu to potvrdil i včera, kdy domácím Knicks nasázel 34 bodů a konečně dovedl Pacers do finále playoff NBA, které jim v minulých šesti letech už čtyřikrát uteklo mezi prsty.

New York - Indiana 80:93 (stav série 2:4 - postupuje Indiana)
V roce 1994 Miller dokázal v New Yorku nastřílet 25 bodů za čtvrtou čtvrtinu, o rok později pak v neskutečném závěru utkání nastřílel 8 bodů za necelých 9 sekund. V roce 1998 se do historie zapsala jeho klíčová trojka přímo před sedadlem nejslavnějšího fanouška Knicks, černošského režiséra Spikea Leeho, a včera Miller napsal čtvrtý díl této ságy, když bez větší podpory spoluhráčů dovedl Indianu konečně do vytouženého historického finále.

Pacers začali lépe, po první čtvrtině vedli 25:30 a v poločase dokonce 41:50. Pak ale přišly velké chvíle Lattrela Sprewella a Patricka Ewinga, kteří za třetí čtvrtinu spolu nastříleli 19 z 21 bodů New Yorku a 25 sekund před koncem třetí čtvrtiny z toho bylo rázem vedení 62:59 pro New York. V ten okamžik ale Reggie Miller trojkou vyrovnal a odstartoval své galapředstavení, které mělo pokračovat po celou závěrečnou čtvrtinu. V ní Miller nastřílel 17 bodů, když nejprve smrtícími trojkami získal pro Pacers sedmibodové vedení, a to pak zcela neomylnými trestnými hody udržel až do konce utkání. "V sedmém zápase by na nás byl příliš velký tlak," řekl spokojený Miller po utkání. "Chtěli jsme to ukončit už v New Yorku. Tohle byl pro nás sedmý zápas..."

Miller proměnil 10 z 19 střeleckých pokusů z pole, (z toho 5 trojek ze 7 pokusů) a ani jednou se nemýlil z trestných hodů (9/9). Domácím nepomohl ani výborný výkon Latrella Sprewella (32 bodů) a 18 bodů a 12 doskoků Patricka Ewinga, který tak přišel možná o poslední možnost navléknout si prsten šampióna. Ewing jako by navíc New Yorku nepřinášel štěstí, když oba dva vítězné zápasy proti Indianě strávil se zraněním na lavičce, a naopak když hrál, Knicks všechny čtyři zápasy prohráli.

Statistiky: Střelci - New York: Sprewell 32, Ewing 18b, 12d, Houston 10 - Indiana: Miller 34, Rose 11, Best 10, Davis 9b, 16d
Střelba z pole: 41,9% - 39,2%, TH: 19/14(73,7%) - 31/28(90,3), doskakování: 34 - 42