WNBA: Minnesota Lynx - Los Angeles Sparks

WNBA: Minnesota Lynx - Los Angeles Sparks | foto: ČTK

První finále WNBA přineslo drama se šťastným koncem pro Phoenix

• 0
První finálový souboj ženské basketbalové ligy WNBA nabídl fanouškům střelecký ohňostroj a dramatickou koncovku. V ní se radoval tým Phoenix Mercury, který porazil Indianu 120:116 po prodloužení.
Phoenix Mercury - Indiana Fever 120:116 po prodl. (stav série 1:0)

(31:31, 25:22, 24:33, 25:19, 15:11)

Domácí Cappie Pondexterová sice minula v poslední sekundě normální hrací doby potenciálně vítěznou střelu po útočném doskoku z bezprostřední blízkosti, ale vynahradila si to v prodloužení.

V něm nastřílela 7 ze svých 23 bodů včetně klíčové střely z "jumpu" v posledních sekundách. Australanka Penny Taylorová nastřílela také 23 bodů (18 v první půli) a čerstvě korunovaná MVP ligy Diana Taurasiová přidala 22 bodů.

V utkání padlo celkem 236 bodů, což je nejvíc za celou historii WNBA. Přispěla k tomu až nečekaně dobrou střelbou také Indiana, která má jinak průměr pouze zhruba 75 na zápas.

Zářila především Katie Douglasová, která vyrovnávala trojkou 7 sekund před koncem čtvrté čtvrtiny a v prodloužení přidala ještě dalších 8 ze svých celkem 30 bodů. Ani to ale hostujícímu týmu nakonec nestačilo.

Ebony Hoffmanová nastřílela za Fever osobní rekord 27 bodů (střelba 12/14 z pole) a tým z Indiany teprve podruhé ve své historii nastřílel v zápase přes 100 bodů. Příliš se ale nedařilo největší hvězdě týmu Tamice Catchingsové, která zůstala jen na 8 bodech a v prodloužení se vyfaulovala.

Druhý zápas série hrané na tři vítězná utkání je na programu ve čtvrtek v noci. Ve 3 hodiny našeho času ho opět přímým přenosem vysílá program NOVA Sport.