Pohárové derby vyhrál Děčín

• 2
Nový Jičín - Překvapivým výsledkem skončil souboj dvou českých týmů v Poháru FIBA. Basketbalisté Děčína zvítězili ve druhém kole skupiny A centrální konference na palubovce Kunína 78:62. Severočeský tým v duelu dominoval a vůbec poprvé v historii vyhrál v Novém Jičíně.

Dečínští basketbalisté byli rychlejší a převyšovali soupeře v doskakování i útoku, kde dobře zakončovali. Již v desáté minutě vedli 28:14 a tento náskok byl pro vývoj zápasu rozhodující.

"Děčín nás přesvědčil, že je výborný tým. Zápas rozhodla první čtvrtina, v níž hosté získali čtrnáctibodové vedení," řekl domácí kouč Zdeněk Janík.  Po dvou trojkách Sanderse vedli hostující basketbalisté ve 28. minutě o 18 bodů.

Domácím se podařilo snížit na rozdíl osmi bodů, ale Děčín si nenechal výhru vzít a v 36. minutě znovu získal šestnáctibodové vedení (76:60).

Severočeši se opírali o výbornou hru Sanderse, jenž byl nejlepším střelcem zápasu s 26 body, a kterého výborně doplňoval Američan Williams. "Hrozně si vážíme toho, že jsme v Novém Jičíně vyhráli. Dnes rozhodla naše agresivní hra," komentoval utkání trenér vítězného týmu Pavel Budínský.

Aktuálně čtvrtý tým domácí ligové soutěže sice v neděli prohrál s úřadujícím mistrem z Nymburku, ale sebevědomí mu dnes na palubovce Kunína nechybělo. "Byli jsme sebevědomější a cílevědomější, a proto jsme vyhráli," uvedl devětadvacetiletý kapitán Děčína Lukáš Houser.

Mlékárna Kunín - Děčín 62:78 (14:28, 36:47, 51:61)
Nejvíce bodů:
Leach 23, Šoška a Champion 13 - Sanders 26, Williams 17, Soukup 10. Rozhodčí: Macela, Paulík. Trestné hody: 18/12 - 19/12. Fauly: 17:17. Trojky: 2:6. Diváci: 1000.