POD RUKAMA. Pardubický křídelník Corey Muirhead obchází soupeře z Nižného Novgorodu. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubice zůstávají po domácí výhře nad Novgorodem ve hře o postup

• 0
První výhru v mezi nejlšími 16 celky EuroChallenge Cupu si připsali basketbalisté Pardubic. Ve třetím kole osmifinále si poradili s Nižným Novgorodem 87:80 a stále živí naději na postup ze skupiny K.

Ruskému týmu nepomohl ani výborný střelecký výkon Poláka Michala Ignerského, jenž zaznamenal 28 bodů. Během úvodních 15 minut nastřílel Ignerski 17 bodů a v rozletu ho zastavil až třetí faul, po němž strávil zbytek úvodního poločasu na lavičce.

"Chvíli jsme měli trable Ignerského zastavit, i když jsme se na něj připravovali. Na druhou stranu je třeba říci, že trefil i některé těžké střely a v prvním poločase soupeře držel ve hře," uvedl pardubický trenér Jan Slowiak.

I tak domácí tým většinou vedl, čtyři minuty před koncem dokonce o deset bodů (75:65). Ignerski, jenž měl už čtyři osobní chyby, se po návratu do hry pěti rychlými body postaral o snížení, Pardubice si ale závěr pohlídaly.

"Důležité bylo, že jsme ve třetí čtvrtině ustáli malou krizi. Na konci utkání už jsme byli schopni výsledek kontrolovat - chodili jsme si pro fauly a proměňovali jsme trestné hody," řekl Slowiak, jenž se musel obejít bez rozehrávačů Čarneckého a Tótha.

"I proto je to nesmírně cenné vítězství. Jedním z klíčových faktorů bylo, že jsme dokázali vyhrát bitvu na doskoku, což je zvláště proti tak fyzickému soupeři velmi důležité," dodal kouč.

Východočeši uspěli i díky střelbě trestných hodů, z 37 pokusů jich proměnili 32. Nejlepším střelcem Pardubic byl Muirhead s 20 body, Arnold přidal k 15 bodům stejný počet doskoků.

Za týden přivítají pardubičtí basketbalisté Besiktas Istanbul, kterému v prvním utkání v Turecku podlehli 70:78.

EuroChallenge Cup, osmifinále - 3. kolo

Skupina K:
BK Pardubice - Nižnij Novgorod 87:80 (19:15, 42:39, 60:58)
Nejvíce bodů:
Muirhead 20, Hampton 19, Arnold 15, Kotas 12 - Ignerski 28, Jakovenko 15. Rozhodčí: Schmidt (Něm.), Tanatzis (Řec.), Cekov (Bul.). Trestné hody: 37:32 - 20/15. Fauly: 22:30. Trojky: 7:7. Diváci: 700.