Pacers a Mavericks zabrali, je srovnáno

• 72
New York - Tým Indiany znovu dokázal, že hraje nejlépe ve chvílích, kdy to s ním vypadá nejvíc zle. Pacers prohrávali ve druhém utkání na palubovce Detroitu 18:33 po první čtvrtině, ale dokázali zabojovat a utkání otočit. Favorita zaskočil i Dallas, který vyhrál na hřišti Phoenixu 108:106 a vyrovnal stav série také na 1:1.

Detroit(2) - Indiana(6) - 83:92
(stav série 1:1)

První čtvrtina utkání patřila jednoznačně Detroitu (33:18), ale obhájci titulu svůj výkon a vítězství z prvního zápasu napodobit nedokázali. Indiana jim za celý zbytek utkání povolila jen 50 bodů a ve čtvrté čtvrtině šňůrou 11:0 rozhodla o své výhře, která znamená srovnání stavu série na 1:1. Další dva zápasy se hrají v Indianě, první z nich už v pátek.

Jermaine O´Neal zaznamenal 22 bodů, 10 doskoků a 5 bloků v obraně (střelba 10/25 z pole), znovu "probuzený" Reggie Miller přidal 19 bodů (trojky 3/6) a zářil v rozhodujících okamžicích, náhradník Jeff Foster se blýskl osobním rekordem 20 doskočených míčů. Jamaal Tinsley přidal 12 bodů a 12 asistencí.

"Myslím, že žádný jiný tým, v žádném jiném sportu, by nedokázal zvládnout to, co jsme zvládli my," prohlásil O´Neal po zápase. "Náš cíl se nezměnil. Stále chceme postoupit do finále a vyhrát titulu. Stále věříme..."

Pacers prohráli první zápas o 15 bodů a stejným rozdílem prohrávali včera už po první čtvrtině, ale postupně srovnali skóre a 4 minuty před koncem třetí čtvrtiny se dostali vůbec poprvé v zápase do vedení, když Miller trojkou uzavřel šňůru 11:4. Devětatřicetiletý Miller zaznamenal jen 4 body za první půli, ale ve druhém poločase přidal dalších 15.

V poslední čtvrtině se pětkrát měnilo vedení a ještě uprostřed byl stav 77:77, ale pak další Millerova trojka posunula skóre na 82:77 a Pacers šli do rozhodujícího "trháku." Hosté přeskákali Detroit 52:43 na doskočené míče (19:10 na útočné) a agresívní obranou získali o 9 míčů více než Pistons.

Obhájci titulu prohráli první domácí zápas v play-off po 8 výhrách v řadě, když na rozdíl od prvního zápasu tentokrát "benwallaceovským" způsobem dominoval hostující Foster - kromě 20 doskoků zaznamenal i 14 bodů, 2 bloky a 2 získané míče.

Za Detroit nastřílel Tayshaun Prince 24 bodů (10/15 z pole, z toho trojky 2/2), když nastřílel 11 bodů za 1.čtvrtinu. Richard Hamilton přidal 14 bodů, když ve druhé půli hrál se zraněným lýtkem a nakonec proměnil jen 6 ze 17 střel a ztratil 7 míčů. Rasheed Wallace zaznamenal 14 bodů, Chauncey Billups 13 bodů a 10 asistencí a Ben Wallace tentokrát 3 body a 16 doskoků (0/47 z pole).

čtvrtiny: 33:18, 17:22, 19:28, 14:24
Střelci:
Pistons
- Prince 24, Hamilton a R.Wallace 14, Billups 13 bodů a 10 asistencí, McDyess 8, Hunter 5, V.Wallace 3 body a 16 doskoků, Dupree 2
Pacers - O´Neal 22 bodů a 10 doskoků, Miller 19, Foster 14 bodů a 20 doskoků, Jackson 13, Tinsley 12 bodů a 12 asistencí, Davis 4, F.Jones a Johnson 3, Croshere 2
střelba: 42% - 39% (trojky: 6/17 - 7/24)

Phoenix(1) - Dallas(4) - 106:108

V prvním utkání série vypadala obrana unaveného Dallasu proti drtivé ofenzívě Suns zcela bezradně, ale tentokrát byl obraz hry od začátku úplně jiný. Mavericks vyhráli první čtvrtinu 34:22, za celý zápas povolili domácím úspěšnost střelby z pole jen 41,6% a nakonec zvládli i dramatickou koncovku, když rozhodující koš vstřelil 6 sekund před koncem Dirk Nowitzki.

Na začátku zápasu byl ústřední postavou hostů pivot Erick Dampier. V první čtvrtině zaznamenal 10 ze svých 15 bodů, přičemž neminul ani jedinou z pěti střel z pole! Mavericks vedli po prvních dvanácti minutách o dvanáct bodů a slibné vedení si udrželi až do přestávky.

Začátek druhého poločasu vyšel mnohem lépe domácím Suns. Ti dali velice rychle zapomenout na útočné trápení z prvních dvou čtvrtin, v nichž zaznamenali "jen" 46 bodů a během třetí části hry nasázeli Dallasu 36 bodů. Hned úvodní úsek hry přitom vyhráli 13-2, dostali se do tříbodového vedení a těsný náskok si udrželi až do konce třetí čtvrtiny.

V poslední čtvrtině se karta opět obránila a necelé tři minuty před koncem vedl Dallas o šest bodů. Suns sice šňůrou 8:2 vyrovnali, šest vteřin před koncem však přišla vítězná střela z ruky Dirka Nowitzkiho. Richardsonův pokus v poslední vteřině byl neúspěšný a stav série je tak vyrovnán na 1:1.

V dresu Phoenixu předvedli opět skvělý výkon Amare Stoudemire, Shawn Marion a Steve Nash. Všichni zaznamenali double-double, Marion navíc přidal i 6 bloků, Nash však minul všech pět tříbodových pokusů. Na druhé straně se při střelbě z perimetru blýskl Michael Finley, jenž trefil pět ze šesti trojek (zbytek týmu Mavericks měl bilanci jen 1/7). Právě on navíc držel Mavericks ve hře ve třetí čtvrtině, v níž nastřílel 12 bodů.

Domácím tentokrát hodně chyběly body Joe Johnsona. Ten zaznamenal v prvním zápase 25 bodů, ovšem tentokrát proměnil jen 3 z 8 střel (celkem 8 bodů a 2 doskoky) a jako jediný ze základních pětek obou týmů nenastřílel dvouciferný počet bodů. Další dva zápasy se hrají v Dallasu, prvních z nich už v noci z pátku na sobotu.

čtvrtiny: 22:34, 24:20, 36:26, 24:28