Jason Collins z Atlanty (vpravu) fauluje Dwighta Howarda z Orlanda

Jason Collins z Atlanty (vpravu) fauluje Dwighta Howarda z Orlanda | foto: AP

Orlando nezaváhalo ani napodruhé, zářili Howard a Carter

• 27
Druhý souboj semifinále play-off Východní konference mezi Orlandem a Atlantou nabídl mnohem vyrovnanější průběh a hosté dokonce ještě ve druhé půli vedli. Závěr ale patřil Orlandu, které zvýšilo své vedení v sérii na 2:0 na zápasy.
Semifinále Východní konference:

Orlando (2) - Atlanta (3) - 112:98 (stav série 2:0)

(32:27, 17:30, 35:26, 28:15)

Domácí pivot Dwight Howard opět dominoval pod oběma koši a i s krvavým nosem zaznamenal 29 bodů a 17 doskoků, Vince Carter přidal 24 bodů včetně důležitých košů v závěru a Orlando zvýšilo vedení v sérii na 2:0 na zápasy.

Zatímco v prvním souboji nedali Magic Atlantě vůbec žádnou šanci, tentokrát byl zápas podstatně vyrovnanější a hosté díky vydařené druhé čtvrtině dokonce vedli osmibodovým rozdílem. Druhou půli ale domácí vyhráli 63:41 a závěr ani nebyl nijak dramatický - v poslední čtvrtině povolili svému soupeři jen 15 bodů.

Třetí zápas série se hraje v sobotu v Atlantě. "Na naší vlastní palubovce jsme silní," krčí rameny kouč Hawks Mike Woodson. "Oni doma splnili doma to, co měli, a teď je to na nás. Uvidíme, z čeho jsme stavění..."

Ke dvanácté výhře Orlanda v řadě přispěli 20 body Rashard Lewis a Jameer Nelson, když oba měli velký podíl na šňůře 19:2 ve čtvrté čtvrtině, která definitivně rozhodla zápas. Howard proměnil 8 z 9 střel z pole a také 13 z 18 trestných hodů, Carter, Lewis i Nelson měli všichni úspěšnost střelby z pole 50% a více.

Hosté solidně doskakovali a trefili 30 z 31 šestek, což je úspěšnost téměř 97% (!), ale jejich obrana ve druhé půli opět nevěděla kam dřív skočit. Zlomovým momentem byla trojka Jameera Nelsona v poslední sekundě třetí čtvrtiny - Jamal Crawford trojkou z více než osmi metrů 5 sekund před koncem otáčel skóre na 83:81 pro hosty, ale Nelson se trefil na druhé straně z 10 metrů. Poté už Magic svého soupeře do vedení nepustili.

"To nás pořádně nakoplo," pochvaloval si kouč domácích Stan Van Gundy. Vince Carter pak zaznamenal 11 bodů v poslední čtvrtině, Nelson další trojkou 4 a půl minuty před koncem zvyšoval už na 107:89. Za hosty zaznamenal Al Horford 24 bodů a 10 doskoků, Crawford přidal 23 bodů, ale hlavní opory nebyly dostatečně efektivní - Joe Johnson trefil jen 5 ze 16 pokusů z pole, Josh Smith 6 z 15.