Radim Klečka, rozehrávač Opavy

Radim Klečka, rozehrávač Opavy | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Opavští basketbalisté se chystají hlavně na boj o bronz

• 0
Nejprve měl natržené vazy v pravém kotníku, a když se dal dohromady, skřípl si sedací nerv... Rozehrávač basketbalistů Opavy Radim Klečka už druhou sezonu více marodí než hraje. "Tím jsem hodně zklamaný, ale snad už to bude dobré," doufá Klečka, jehož v sobotu s celým týmem čeká druhé semifinálové utkání Mattoni NBL.

V Opavě se od 18 hodin představí Nymburk, který doma první duel vyhrál 86:60.

Co vám ten první zápas ukázal?
Jeli jsme tam s tím, že zkusíme, jak nám to půjde. Asi to ale nebrali až tak vážně a podle toho vypadala první čtvrtina (11:26). Ve druhém poločase jsme se ale už trochu zvedli a odehráli ho obstojně.

Takže doma to teď bude lepší?
Určitě. V základní části jsme Nymburk doma potrápili, což bychom chtěli zopakovat, a ještě lépe vyhrát.

Přejít přes Nymburk by ale byl zázrak, že?
Asi jo. S postupem nemůžeme počítat, ale chceme urvat aspoň domácí výhru a připravit se na souboje o třetí místo.

V Nymburku na vás přišlo jen 150 diváků. Bylo to pro vás po parádní sérii s Děčínem, kdy haly byly plné, velké zklamání?
Bohužel v Nymburku to tak je, ta návštěvnost tam nebývá velká, ale u nás teď do haly přijde určitě bezmála tři tisíce lidí. Domácí atmosféra nám hodně pomůže. S Děčínem už na začátku zápasu letěly hledištěm mexické vlny, to byla výborná atmosféra. Něco takového jsem ještě nezažil.