Obrana Detroitu zničila bezzubý Dallas

• 139
New York - Detroit Pistons porazili v prestižním souboji špičkových týmů NBA Dallas Mavericks jednoznačně 90:67, když jejich skvělá obrana udržela oslabené hosty o 33 bodů pod jejich obvyklým průměrem. Ve druhém včerejším utkání dokázali oslabení Lakers vyhrát ve Washingtonu jasně 103:91.

Detroit - Dallas 90:67
(20:14, 24:24, 22:13, 24:16)

V týmu Pistons zářil především Rasheed Wallace, který zaznamenal 21 bodů a 9 doskoků a Pistons vyhráli už 5.zápas v řadě. Jejich bilance je už 34/13, což znamená druhé místo ve Východní konferenci i v celé NBA.

Hosté stříleli s úspěšností pouhých 30% (z toho trojky 2/14) a proti obraně Detroitu se nedokázali prosadit ani největší hvězdy týmu Dirk Nowitzki, Josh Howard a Jason Terry, kteří dohromady proměnil pouze 12 ze 46 střel. Dallasu citelně chyběli zranění Devin Harris a Jerry Stackhouse.

Střelci:
Pistons -
Wallace 21, Prince 16, Stuckey 11, Hamilton a Hayes 10...
Mavericks - Nowitzki a Howard 15, Bass 14...

Washington - L.A.Lakers 91:103
(15:30, 26:33, 21:23, 29:17)

Lakers byli i navzdory oslabení od začátku jasně lepší, v první čtvrtině si vybudovali patnáctibodový náskok a v poločase už vedli 66:41. Řádil především Kobe Bryant, který nastřílel 25 ze svých 30 bodů už v první půli a nakonec proměnil 10 z 15 střel z pole.

Domácím nepomohl návrat zraněného Carona Butlera, kterému se příliš nedařilo (5/15 z pole) a od debaklu je zachránilo až to, že Lakers pod dojmem náskoku vypustili poslední čtvrtinu.

Lakers si udrželi úspěšnost střelby ze hry přes 56%, k týmu už se připojil i vytrejdovaný Pau Gasol, ale do zápasu nezasáhl.