Nymburk vyhrál třetí zápas v Opavě

• 33
Opava - Basketbalisté ECM Nymurk zvládli zápas o přežití - ve třetím finálovém zápase Mattoni NBL dokázali vyhrát na palubovce Opavy 76:84 a snížili stav série na 1:2. Jejich hvězdou byl opět Američan Ashante Johnson, který zaznamenal 34 bodů a 14 doskoků, sekundovali mu Maurice Whitfield a Martin Ides, ale byla to především jejich výborná obrana, která rozhodla a povolila Opavě jen 76 bodů.

BK Opava - BK ECM Nymburk 76:84
(21:23, 35:42, 54:62)

Když se domácí po 2 minutách hry ujali vedení 6:2, asi nikdo v zaplněné hale netušil, že to bude vůbec nejvyšší vedení Opavy v celém zápase. Nymburk nastoupil do utkání velice soustředěně a výborně bránil - ještě před koncem první čtvrtiny otočil vedení ve svůj prospěch a ve druhé čtvrtině dokonce domácím povolil jen 14 bodů.

Už během druhé čtvrtiny si hosté vypracovali desetibodové vedení (27:37) a Opava se přes veškerou snahu nedokázala po celý zbytek utkání přiblížit na méně než pětibodový rozdíl. Jediná výraznější naděje svitla domácím na začátku poslední čtvrtiny - Nymburk vedl ve 29.minutě 49:62, ale Opava vyhrála přelom třetí a čtvrté čtvrtiny 8:0 a Sucharda ve 32.minutě snižoval trojkou na 57:62.

Nymburk však dokázal kontrovat vlastní šňůrou - 0:7. Čtyřmi body svůj tým podržel rozehrávač Whitfield, a když Johnson přidal trojku, rázem byl stav 57:69 a domácí se už nevzpamatovali. Další trojka Johnsona ve 37.minutě znamenala vedení už o 16 bodů (62:78) a bylo rozhodnuto. Ještě na začátku poslední minuty vedli hosté dvouciferným rozdílem a domácí trojkami Stuchlého a Beneše už jen upravovali skóre.

Opava sice dokázala vyhrát na trojky 10:4, ale to byla tentokrát jediná přednost domácího týmu, který především zcela propadl v doskakování. Hosté z Nymburka vyhráli na doskoky 27-43 a propastný byl především rozdíl v útočných doskocích - domácí měli za celý zápas pouhé 3(!?), zatímco Nymburk 17! (Johnson 7, Ides 5). Čtvrté utkání série se hraje ve středu v Nymburce a jeho část vysílá přímým přenosem ČT 2 (19h15min).

střelci: Sucharda 15, Stuchlý a Czudek 13, Beneš 11, Sokolovský 8, Rajevac 6, T.Hrubý 5, Zdeněk 3, Klapetek 2 - Johnson 34 bodů a 14 doskoků, Whitfield 14, Ides 12 bodů a 13 doskoků, J.Novotný 9, Panáček 6, Votroubek 5, Řeřábek a Grepl 2

střelba za 3b.: 23/10:19/4
střelba za 2b.: 30/13:57/25
trestné hody: 31/20:31/22
doskoky: 27:43
osobní chyby: 27:22
5 osobních chyb: 33. Rajevac, 33. Sokolovský
technická chyba: 29. trenér domácích
rozhodčí: Bruna a Šedivý