Nowitzki dovedl Dallas k další výhře

New York - Jedna z velkých opor Dallasu Michael Finley sice svému týmu v těchto dnech nemůže pomoci kvůli svalovému zranění, ale Mavericks přesto pokračují ve skvělých výkonech, na kterých má zásluhu především "mezinárodní duo" Dirk Nowitzki a Steve Nash. Německý reprezentant Nowitzki včera nastřílel do koše New Yorku 29 bodů a přidal i 14 doskoků, zatímco kanadský rozehrávač Steve Nash si na konto připsal 14 bodů a 11 asistencí. Dallas důrazným způsobem oplatil svému soupeři nedávnou nešťastnou porážku z New Yorku a včera svého soupeře přehrál 111:89 - z posledních 14 zápasů vyhrál dvanáctkrát!
Nováček Pau Gasol si ve Phoenixu udělal osobní rekord v NBA, když nastřílel 31 bodů, ale především dovedl svůj Memphis k senzační výhře na půdě favorita. Memphis ještě 5 minut před koncem prohrával 83:92, ale koncovku vyhrál 19:4 (Gasol 10 bodů) a dokonale zaskočil favorizovaný Phoenix, jehož nejlepším střelcem byl Shawn Marion s 24 body a 17 doskočenými míči.

Do sestavy New Jersey se vrátil potrestaný Kenyon Martin a přispěl k výbornému kolektivnímu výkonu domácích proti Clippers (108:89) - 6 hráčů nastřílelo mezi 12 a 18 body a vše dirigoval Jason Kidd (11 asistencí a 9 doskoků). Ve třetí čtvrtině, kdy domácí získali rozhodující náskok, se blýskl Kerry Kittles, když do koše Clippers nasázel 16 bodů.

Další vynikající výkon nestárnoucí dvojice Malone-Stockton zachránil Utah od pohromy a domácí nakonec udolali Houston těsně 83:79. Karl Malone nastřílel 30 bodů (10 doskoků a 6 asistencí), včetně dvou klíčových trestných hodů 25 sekund před koncem, které posunuly Utah do vedení (81:79) - hostující Norris svou střelu minul a vítězství domácích pečetil 7 sekund před koncem trestnými hody Kirilenko. Hostům chyběl od konce třetí čtvrtiny nejlepší hráč Steve Francis, který byl za úder loktem vyloučen.

Miami - Portland 85:92
E.Jones 25, Mourning 16, R.Strickland 13, B.Grant 10 - Wells a R.Wallace 23, Stoudamire 20
New Jersey - Los Angeles Clippers 108:89
Kittles 18, MacCulloch 17, Jefferson 13, Collins 12b. a 11d., Martin a Williams 12 (Kidd 7b., 11as. a 9d.) - Odom 14, Brand 13b. a 11d., Olowokandi 12b. a 10d., McInnis 11
Dallas - New York 111:89
Nowitzki 29b. a 13d., Nash 14b. a 11as., T.Hardaway 13, Griffin, Howard a Wang 10 - K.Thomas 21, O.Harrington 17, Houston 12, M.Jackson 11, Sprewell 10
Denver - Cleveland 96:91
LaFrentz 29b. a 10d., Van Exel 26b. a 11as., Bowen, A.Johnson a Lenard 10 - L.Murray 17, A.Miller 15, Mihm 13, Coles 11, Person 10
Phoenix - Memphis 96:102
Marion 24b. a 17d., Rogers 16, Marbury 13, A.Hardaway 12 - Gasol 31, Swift 16b. a 10d., J.Williams 16, Massenburg a Battier 15
Utah - Houston 83:79
Malone 30b. a 10d., Stockton 19, Padgett 11 - Francis 27, Mobley 19, W.Williams 10