Tony Allen z Memphisu útočí přes bránícího Jareda Jeffriese z New Yorku.

Tony Allen z Memphisu útočí přes bránícího Jareda Jeffriese z New Yorku. | foto: AP

New York vylepšil trojkařský rekord klubu, Chicago se vrátilo do čela

• 68
Basketbalisté New Yorku nasázeli do koše Memphisu celkem 20 trojek a smetli svého soupeře 120:99. Chicago si poradilo na palubovce New Jersey a vrátilo se do čela Východní konference NBA.

New York (35/32) - Memphis (37/32) - 120:99
(29:29, 30:22, 33:23, 28:25)

Náhradník Toney Douglas vyrovnal rekord klubu 9 přesnými trojkami (z 12 pokusů) a Knicks ho celkem 20 přesnými zásahy dokonce vylepšili. Carmelo Anthony nastřílel 28 bodů, Chauncey Billups 18 a New York zastavil sérii 3 porážek za sebou.

Domácí potřebovali na 20 přesných trojek 36 pokusů (56%), Douglas - který si na St.Patrick´s Day vzal k zelenému dresu trochu prapodivně nazelenalé boty - trefil svou poslední trojku 17 sekund před koncem. Znamenala vyrovnání bývalých hvězd Knicks Latrella Sprewella a Johna Starkse a zároveň překonala týmový klubový rekord.

Toney Douglas

Amar´e Stoudemire tentokrát nastřílel 16 bodů, Knicks měli úspěšnost střelby z pole 52% a trefili i 18 z 21 trestných hodů. Za hosty nastřílel Mike Conley 16 bodů, náskok Memphisu na posledním postupovém místě Západu se ztenčil na 1 zápas před Utahem.

Střelci:
Knicks
- Douglas 29, Anthony 28, Billups 18, Stoudemire 16...
Grizzlies - Conley 16, Arthur 15, Randolph a Allen 14, Young a Battier 11...

New Jersey (22/44) - Chicago (49/18) - 73:84
(20:24, 16:19, 14:17, 23:24)

Derrick Rose nastřílel 21 bodů a Bulls protáhli svou nejdelší šňůru výher za posledních 6 let už na číslo 8. Luol Deng přidal 19 bodů a Bulls se s bilancí 49/18 vrátili o půl zápasu do čela Východní konference před Boston. Nováček Omer Asik zaznamenal 11 bodů a osobní rekord 16 doskoků.

Výborná obrana Bulls povolila domácím jen 30 bodů za druhou a třetí čtvrtinu dohromady, ale Nets, kteří prohrávali po třech čtvrtinách o 10 bodů, v poslední čtvrtině zabojovali - a dvakrát dokonce vyrovnali skóre (naposledy 69:69 zhruba 4 a půl minuty před koncem).

Hosté jim pak ale nepovolili tři minuty ani bod a získali rozhodující náskok díky šňůře 7:0. Kyle Korver nastřílel v poslední čtvrtině 7 ze svých 12 bodů. Za domácí zaznamenal Brook Lopez 22 bodů, ale nejdelší vítězná série Nets za tři roky (5 výher v řadě) skončila.

Kris Humphries přidal 13 bodů a 16 doskoků, ale Deron Williams trefil proti výborné obraně Derricka Rose jen jedinou z 12 střel a zůstal na pěti bodech a 11 asistencích.

Střelci:
Nets -
Lopez 22, Humphries 13 bodů a 16 doskoků, Vujačič 13...Williams 5 bodů a 11 asistencí...
Bulls - Rose 21, Deng 19, Korver 12, Asik 11 bodů a 16 doskoků...Noah 5 bodů a 10 doskoků...

Portland (39/29) - Cleveland (13/54) - 111:70
(37:12, 27:22, 25:11, 22:25)

LaMarcus Aldridge zaznamenal za necelé tři čtvrtiny 20 bodů a 11 doskoků a Blazers nedali poslednímu týmu ligy žádnou šanci - už v první čtvrtině ho smetli 37:12, třetí část hry vyhráli 25:11 a před závěrečnou čtvrtinou vedli o 44 bodů.

Gerald Wallace nastřílel za domácí 17 bodů a Blazers zaznamenali 29 asistencí, zatímco hosté pouhých 6. Cleveland proměnil jen 21 střel z pole za celý zápas a jeho úspěšnost byla 35,6%. Ramon Session nastřílel za hosty 14 bodů, žádný jiný hráč základní pětky se nedostal do dvouciferných čísel.

Pro Cleveland to není nejhorší porážka v sezóně - v lednu dostali na palubovce obhájců titulu Lakers výprask 112:57, což byl nejvyšší rozdíl v lize od roku 1998, kdy Indiana porazila Portland 124:59.