LeBron James z LA Lakers během třetího souboje s Portlandem

LeBron James z LA Lakers během třetího souboje s Portlandem | foto: AP

Janis se rozzlobil a kraloval. Ale ještě víc dominoval LeBron

• 13
V úvodním zápase dostali lekci - a od té doby basketbalisté Milwaukee v prvním kole play off NBA nad Orlandem kralují. Ve třetím duelu zvítězili 121:107. Obdobně si vedou LA Lakers, v sérii s Portlandem jdou do vedení 2:1 po výhře 116:108. Oklahoma City snižuje proti Houstonu, o výsledku 119:107 se rozhodlo v prodloužení. Miami slaví i po třetím duelu s Indianou, na výhru 124:115 se však až nečekaně nadřelo, poločasových 74:56 totiž drama neslibovalo.

Milwaukee prohrávalo jen krátce v úvodu, pak ale pět minut nedostalo ani koš a sérií 13:0 si ve druhé čtvrtině vypracovalo pohodlný náskok. „Je zřejmé, že jsme na začátku nebyli tak koncentrovaní, ale to bylo tím brzkým startem zápasu. Přece jen jsme hráli od jedné odpoledne, možná jsme trochu lenoši,“ řekl Janis Adetokunbo.

Řecký gigant na palubovce vládl. Dlouho neminul žádný ze svých pokusů a nakonec mu na 35 bodů stačilo 14 střel z pole (12 z nich proměnil), na kontě má i 11 doskoků a sedm asistencí. Odehrál necelých 32 minut.

Ožili také další tahouni favorita: Khris Middleton zapsal 17 bodů, osm doskoků a šest asistencí, Brook Lopez 16 bodů a Eric Bledsoe 14 bodů. Bucks se už po pár minutách dostali do trháku a v polovině vedli 70:43.

LeBron James z LA Lakers čeká na začátek zápasu prvního kola play off.

Základní pětka Magic tentokrát proti Milwaukee nestačila, nejvýrazněji se prosadili náhradníci D. J. Augustin (24 bodů) a Terrence Ross (20), Ústřední pivot Nikola Vučevič se dostal na 20 bodů, podstatnou část z nich ale zaznamenal za rozhodnutého stavu.

Sestřih ze zápasu Orlando - Milwaukee:

Magic o výsledek zabojovali na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, z 34 bodů rozdílu najednou zbylo 12, ale Bucks se vzpamatovali včas a úsekem 9:0 znovu odskočili.

Už v prvním poločase skončil zápas pro Jamese Ennise III. z Orlanda a Marvina Williamse z Milwaukee. Za vzájemnou potyčku zamířili oba předčasně do kabiny.

LA Lakers otočili třetí duel s Portlandem ve druhé půli, třetí část ovládli 40:29. K výhře velely obě superhvězdy. LeBron James zapsal 38 bodů, 12 doskoků a osm asistencí (ale taky osm ztrát) a vládl v rozhodujících momentech, Anthony Davis 29 bodů, 11 doskoků a osm asistencí, když si 11 bodů schoval do třetí a 12 čtvrté čtvrtiny.

Na straně Blazers s nimi dlouho drželi krok Damian Lillard, který přes potíže s vykloubeným prstem zaznamenal 34 bodů a sedm asistencí, C. J. McCollum s 28 body a Carmelo Anthony s 20 body.

Trail Blazers nevyšla sázka na základní sestavu s dvěma vysokými pivoty. Jusuf Nurkič dal 10 bodů a Hassan Whiteside osm, hráči z lavičky se dohromady postarali jen o osm bodů.

Sestřih ze zápasu Portland - LA Lakers:

Oklahoma City vybojovalo vítězství nad Houstonem v prodloužení, když do něj vstoupilo sérií 12:0. Zkraje rozhodující pětiminutovky se Rockets vyfauloval James Harden a bez něj (plus bez zraněného Russella Westbrooka) nebyli konkurenceschopní. Harden zaznamenal 38 bodů, osm asistencí a sedm doskoků, když ztratil jen jeden míč.

Thunder většinu zápasu prohrávali, nejvíc o 12 bodů. V závěru čtvrté čtvrtiny ale šli díky trojce Shaie Gilgeouse-Alexandra do jednobodového vedení. Necelých deset sekund před sirénou mohl Rockets vrátit náskok Danuel House Jr., ale dal jen jeden trestný hod.

Thunder měli čtyři dvacetibodové střelce v čele s německým náhradníkem Dennisem Schröderem, jenž se blýsknul 29 body. Dařilo se i dalším rozehrávačům: Chris Paul přidal 26 bodů a Gilgeous-Alexander 23 bodů, sedm doskoků a šest asistencí, Danilo Gallinari je doplnil 20 body.

Sestřih ze zápasu Oklahoma City - Houston:

Miami ovládlo druhou čtvrtinu 40:29 a na palubovce bylo jediným týmem, Indiana však ještě zabojovala a třetí částí 34:20 se do utkání vrátila. V poslední části se hráči Pacers přiblížili na rozdíl dvou bodů a měli i šance vyrovnat, ale prováhali je a soupeř utkání „doházel“ z trestných hodů.

Právě šestky dostaly Jimmyho Butlera na pozici nejlepšího střelce Miami (27 bodů), proměnil jich 17 z 20. Goran Dragič se dostal na 24 bodů, Bam Adebayo k 22 bodům připojil 11 doskoků a nováček Tyler Herro zaznamenal 20 bodů.

Pacers nestačil skvělý výkon Malcoma Brogdona, autora 34 bodů, 14 asistencí a sedmi doskoků, T. J. Warren se zapojil 23 body, Victor Oladipo zaznamenal 20 bodů a Myles Turner zvládl double double 15 bodů a 12 doskoků.

Sestřih ze zápasu Miami - Indiana:

„Víme, o čem zápas číslo čtyři bude,“ řekl kouč Indiany Nate McMillan. „Prohráváme 0:3, a pokud to znovu nezvládneme, končíme a jedeme domů. Jak jsem ale řekl hráčům - nejsme mrtví. Ve druhé půli jsme hráli tak, jak bych si představoval, ale musíme se takhle snažit celé utkání,“ dodal.

Pokud se Indianě podaří sérii protáhnout, mohl by se k ní připojil litevský pivot Domantas Sabonis. Doléčil potíže s chodidlem a zamířil do Disney Worldu, nyní ho však čeká minimálně čtyřdenní karanténa.

Play off NBA - 1. kolo

Západní konference - 3. zápasy:
Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 108:116 (29:25, 57:53, 86:93)
Stav série:
1:2.
Nejvíce bodů: Lillard 34, McCollum 28, Anthony 20, Nurkič 10, Whiteside 8 - James 38, Davis 29, Caldwell-Pope 13, Caruso 10, Green 8.

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 119:107 po prodl. (23:29, 57:63, 78:82, 104:104)