Patrick Samoura z USK Praha si klestí cestu kolínskou obranou

Patrick Samoura z USK Praha si klestí cestu kolínskou obranou | foto: David Kratochvíl

Pražané v předkole jen poloviční. USK uspěl v Kolíně, Slavia v Opavě ne

• 0
V úvodních zápasech předkola play off uspěli basketbalisté USK a Opavy a jsou krok od postupu. Pražané vyhráli 102:96 v Kolíně, slezský celek si doma poradil 97:82 se Slavií. Druhé duely jsou na programu v pondělí.

USK vedl až o 24 bodů a o vítězství rozhodl ve druhé čtvrtině, kterou ovládl 36:23. Pražané v Kolíně potvrdili dlouhodobou formu a v nejvyšší soutěži zaznamenali už šestnácté vítězství za sebou.

Třiceti body se na výhře hostů podílel Michael Okauru, Shawn Pipes Jr. přidal 23 bodů. Kolínu nepomohlo 31 bodů nejlepšího střelce utkání Adama Číže (pomohl si sedmi trojkami) ani 27 bodů Džiugase Slavinskase.

Ohlasy na zápas Kolín - USK Praha:

Opava dala Slavii šanci jen v prvním dějství, poté úřadující vicemistři převzali aktivitu a v poločase nad nováčkem vedli o 14 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 23 body hostující Dantez Walton. V dresu slezského celku zaznamenal 19 bodů Jakub Mokráň.