Tři členové české mládežnické reprezentace: zleva Karel Aušprunk, Jiří Šoula a

Tři členové české mládežnické reprezentace: zleva Karel Aušprunk, Jiří Šoula a Petr Heřman. | foto: FIBA Europe

Česká osmnáctka získala béčkové stříbro, Kouřil kraloval v asistecích

• 3
Čeští basketbalisté do 18 let navázali na své o dva roky starší kolegy a k postupu mezi elitu připojili stříbrné medaile na mistrovství Evropy divize B. Ve finále hraném v Sarajevu podlehli domácí Bosně a Hercegovině 64:76.

Mezi turnajovou statistickou šlechtu pronikl Radovan Kouřil. Český rozehrávač posbíral nejvíce asistencí, měl průměr rovných osm na zápas. To přesto, že si ve finále připsal pouze dvě finální přihrávky.

V duelu s Bosnou se totiž sedmnáctiletý odchovanec Ostravy soustředil mnohem více na zakončení. Ani jeho snaha v podobě 25 bodů při více než padesátiprocentní úspěšnosti však k překonání bosenských basketbalistů nevedla.

Rozhodující částí zápasu byl úsek mezi 13. a 19. minutou, kdy svěřenci Jana Ulrycha nedokázali skórovat a propadli se do třináctibodové propasti.

Ve druhé půli byli domácím vyrovnaným protivníkem, v porovnání s prvním poločasem však umazali z rozdílu skóre pouze jeden bod.

A jak si na turnaji vedli jednotliví reprezentanti? Nejlepším střelcem byl Karel Aušprunk s 16,6 body na utkání (10. místo celkově), Kouřil skóroval v průměru 16 body, Petr Heřman 9,4 body.

Na doskoku byl nejaktivnější Aušprunk s devíti úspěchy na zápas (devátý celkově), Prokop Slanina stahoval 5,4 míče. Nejlepším Čechem v ziscích byl Kouřil s 1,6 úspěchy za zápas (celkově 23. místo).