Ramon Sessions z Milwaukee (uprostřed) proniká mezi bránícími hráči NY Knicks  Malikem Rosem (vlevo) a Natem Robinsonem

Ramon Sessions z Milwaukee (uprostřed) proniká mezi bránícími hráči NY Knicks Malikem Rosem (vlevo) a Natem Robinsonem. (4) | foto: AP, ČTK

Milwaukee vyhrálo v Madison Square Garden

• 122
Basketbalisté týmu Milwaukee Bucks pokořili poprvé od dubna 2006 palubovku slavné haly Madison Square Garden v New Yorku a vyrovnali svou úvodní bilanci v sezóně 2008/09 na 2/2. Ve druhém nedělním utkání porazil tým Oklahoma City Thunder těsně Minnesotu a získal své historicky první vítězství.
New York (1/2) - Milwaukee (2/2) - 86:94
(23:27, 22:22, 16:26, 25:19)

Bucks se mohli spolehnout na vyvážený střelecký výkon své základní pětky - všichni její členové nastříleli alespoň 13 bodů.

Bucks solidně stříleli i doskakovali a o své výhře rozhodli v úvodu 3. čtvrtiny, kdy po šňůře 12:0 zvýšili čtyřbodový náskok z poločasu až na 61:45.

V závěru pak odolali náporu Knicks navzdory tomu, že měli v nohách sobotní zápas proti Torontu a že museli dohrávat bez svého dosud nejlepšího střelce Michaela Redda, který si zranil kotník.

Rozehrávač Ramon Sessions zaznamenal 18 bodů, 8 asistencí a 7 doskoků, Richard Jefferson přidal 18 bodů, 6 doskoků a 6 asistencí. Redd nastřílel do svého zranění 16 bodů, stejně jako Charlie Villanueva. Andrew Bogut zaznamenal 13 bodů a 12 doskoků.

Velmi dobrý výkon podal i náhradník Luc Mbah a Moute, který nasbíral 11 bodů a 10 doskoků. Domácí se stejně jako v předchozím zápase ve Philadelphii trápili střelecky - výjimkou byl jen Quentin Richardson, který trefil 5 trojek a zaznamenal 28 bodů.

Zach Randolph přidal 15 bodů a 13 doskoků, Nate Robinson 14 bodů, ale nikdo jiný nedal více než 7 bodů. Nejlepší střelec týmu Jamal Crawford nedal ani jeden koš ze hry (0/6) a zaznamenal jediný bod.

střelba z pole: 37% - 44,4% (trojky: 12/36 - 4/11)
TH: 14/18 - 18/30
doskoky: 41  48
ztráty: 16 - 14

Oklahoma City (1/2) - Minnesota (1/2) - 88:85
(20:20, 26:27, 24:26, 18:12)

Thunder získali své první vítězství dramatickým způsobem. Kevin Durant nastřílel 18 bodů a nováček Russell Westbrook byl strůjcem "comebacku" Thunder, kteří ve třetí čtvrtině prohrávali už o 10 bodů.

Westbrook ale na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny výrazně pomohl obrannými zákroky i ke koši ke šňůře 13:0, díky níž domácí vymazali dvouciferný deficit a otočili na 76:73. Dvě minuty a 19 sekund před koncem pak poslal po nájezdu svůj tým do vedení 86:85.

Domácí poté dokázali ubránit Timberwolves v šesti útocích za sebou a uhájili těsnou výhru. Hosté zaznamenali za 5 minut pouhé dva body a za celou poslední čtvrtinu jen 12. Seattle v loňské sezoně dostával v průměru více než 106 bodů na utkání, ale letos v prvních třech zápasech proti Thunder ještě nikdo nenastřílel 100 bodů.

Závěr byl nicméně dramatický, protože i domácí se střelecky trápili a Jeff Green navíc minul v posledních sekundách dvě šestky - a Timberwolves ještě mohli trojkou vyrovnat. Ryan Gomes ale vypálil nepřesně a rozhodčí se ještě sešli u videa, aby zjišťovali, jestli nedošlo k faulu těsně před závěrečným klaksonem.

Po krátké poradě ale konečný výsledek potvrdili a domácí mohli začít oslavovat. Westbrook nastřílel 14 bodů, Chris Wilcox 12 a Nick Collison zaznamenal 10 bodů a 10 doskoků.

Za hosty nasbíral Al Jefferson 24 bodů a 13 doskoků (oboje letošní maximum, třetí double-double za sebou), Craig Smith přidal 13 bodů a Gomes 12. Mike Miller nastřílel 10 bodů.