LeBron James z Miami v utkání proti Utahu

LeBron James z Miami v utkání proti Utahu | foto: AP

Miami udělalo důležitý krok, oplatilo porážku Utahu

• 44
Basketbalisté Miami potvrdili svůj současný vzestup vítězstvím na palubovce dosud výborně hrajícího Utahu. LeBron James a Dwyane Wade nastříleli dohromady 61 bodů.
Utah (16/7) - Miami (15/8) - 98:111
(27:28, 23:28, 28:21, 20:34)

LeBron James nastřílel 33 bodů, Dwyane Wade přidal 28 bodů a Heat oplatili svému soupeři dramatickou domácí porážku z minulého měsíce. V poslední čtvrtině ho dokázali přestřílet o 14 bodů.

Miami prodloužilo svou vítěznou sérii na 6 zápasů v řadě a vylepšilo svou bilanci na 15/8. Během své současné vítězné série dosud hrálo jen jediný zápas proti týmu s kladnou bilancí, ale na palubovce Utahu se jasně potvrdilo, že se tým sehrává. Chris Bosh přispěl k výhře 14 body a 9 doskoky, výbornou střelbu předvedl pivot Zydrunas Ilgauskas (16 bodů).

Za domácí nastříleli všichni hráči základní pětky dvouciferný počet bodů už za tři čtvrtiny, ale tu poslední zahájili hosté náporem (12:3) a získali rozhodující náskok.

Hosté vedli až o 12 bodů, ale po třech čtvrtinách už měli navrch těsně domácí Jazz (78:77). Tentokrát už ale nedokázali velký comeback z Miami zopakovat - tam dotáhli ztrátu 22 bodů a vyhráli 116:114 po prodloužení.

Paul Millsap v onom zápase nastřílel osobní rekord 46 bodů, tentokrát jich zaznamenal 18 se střelbou 9/12 z pole. Al Jefferson nastřílel 25 bodů, Deron Williams 21, z toho jen 4 v první půli.

Střelci:
Jazz -
Jefferson 25 bodů a 11 doskoků, Williams 21 bodů a 12 asistencí, Millsap 18, Kirilenko 13, Bell 11...
Heat - James 33 bodů, 9 asistencí a 7 doskoků, Wade 28, Ilgauskas 16 bodů a 10 doskoků, Bosh 14...

Boston - Denver 105:89
Ray Allen nastřílel 28 bodů, Celtics využili zranění hostujícího Carmela Anthonyho a vyhráli jednoznačně už osmý zápas v řadě. Hostující kouč George Karl zůstává stále na čísle 999 výher v kariéře, další šanci dosáhnout milníku má v pátek v Torontu.

Kevin Garnett zaznamenal 17 bodů a 9 doskoků, Rajon Rondo přidal 13 asistencí. Paul Pierce nastřílel také 17 bodů a Glen Davis navzdory prodělané viróze 16 bodů. Za hosty nastřílel náhradník Ty Lawson 24 bodů, Arron Afflalo přidal 16 bodů. Gary Forbes, který nastoupil místo Anthonyho v základní pětce, zaznamenal jen 5 bodů.

Anthony nenastoupil kvůli problémů s kolenem a Celtics už letos potřetí z 11 domácích zápasů proti sobě neměli superhvězdu hostujícího týmu - v Bostonu nehráli ani Kevin Durant a John Wall.

LA Clippers - LA Lakers 86:87
V derby losangleských týmu překvapivě vedli po téměř celou druhou půli Clippers, ale v poslední sekundě je dokonale zmrazil Derek Fisher vítěznou střelou po nájezdu. Kobe Bryant nastřílel 24 bodů, Shannon Brown 16 bodů a Pau Gasol přidal 10 bodů a 10 doskoků.

Eric Gordon nastřílel za Clippers 24 bodů, Blake Griffin přidal 16 bodů a 11 doskoků. Clippers mají na kontě stále jen 5 výher, Lakers přerušili sérii 3 porážek venku - paradoxně na vlastní palubovce, protože oba týmy hrají své zápasy ve Staples Center.

New York - Toronto 113:110
Raymond Felton trefil v koncovce šťastnou trojku, která pětkrát poskočila po obroučce, než 2,7 sekundy před koncem propadla dovnitř - a Knicks prodloužili svou vítěznou sérii na 6 zápasů v řadě. Amar´e Stoudemire prodloužil svou sérii třicetibodových zápasů také na číslo 6, když 18 ze svých 34 bodů nastřílel v poslední čtvrtině.

Stoudemire také doskočil 14 míčů a na začátku poslední minuty trefil koš na 110:107, který vyvolal u fanoušků skandování "MVP!". Na druhé staně ale trojkou vyrovnal Andrea Bargnani a domácí potřebovali šťastnou Feltonovu střelu, která se mimo jiné také odrazila od desky.

Felton zaznamenal 28 bodů a 11 asistencí, hostům nakonec nestačil osobní rekord 41 bodů Bargnaniho, který neúspěšně zkoušel v poslední sekundě zoufalou trojku. Raptors prohráli potřetí za sebou. Za domácí nastřílel Danilo Gallinari 20 bodů. Knicks vyhráli 11 z 12 zápasů a vylepšili svou bilanci na 14/9.

Cleveland - Chicago 83:88
Derrick Rose nastřílel 29 bodů a zaznamenal i klíčovou tříbodovou akci 20 sekund před koncem. Luol Deng a Joakim Noah nastříleli po 13 bodech a Bulls vyhráli třetí zápas za sebou, i když se tentokrát neprosadil Carlos Boozer (jen 4 body).

Domácí kouč Byron Scott promíchal sestavu, ale zastavit sérii 6 porážek v řadě to nepomohlo. Antawn Jamison nastřílel 21 bodů, Anderson Varejao přidal 17 bodů a 12 doskoků.

Milwaukee - Indiana 97:95
Velmi dramatickou koncovku rozhodl domácí Andrew Bogut, který zároveň se závěrečným klaksonem dopíchl do koše přihrávku z autu Luca Mbah a Mouteho. Domácí měli na svou akci jen půl sekundy. Bogut zaznamenal 17 bodů a 11 doskoků a Bucks porazili Indianu už pošesté za sebou.

Hostům nestačilo 26 bodů Dannyho Grangera, který 34 sekund před koncem vyrovnal na 95:95. Brandon Jennings zaznamenal za domácí 22 bodů, Ersan Ilyasova 21 a k tomu 10 doskoků.

Minnesota - Oklahoma City 103:111
Kevin Durant nastřílel 30 bodů, z toho 20 ve druhé půli a přispěl k výhře hostů i 11 doskoky. Thunder otočili zápas, v němž prohrávali už o 19 bodů. Russell Westbrook zaznamenal 25 bodů a 8 asistencí, Thabo Sefolosha přidal 13 bodů. Thunder letos mají bilanci 11/1 v zápasech, které skončily o 7 a méně bodů.

Kevin Love zaznamenal za domácí 22 bodů a 21 doskoků (osmý double-double v řadě), MIchael Beasley přidal 26 bodů, ale trefil jen jedinou z 5 šestek v poslední čtvrtině. Timberwolves mají z posledních 10 zápasů bilanci 1/9.

New Orleans - Detroit 93:74
David West nastřílel 25 bodů, Chris Paul zaznamenal 14 asistencí a Hornets vyhráli svůj první zápas po vyhlášení, že NBA převezme vlastnictví týmu. West nastřílel 23 bodů za první tři čtvrtiny a poslední část hry už nebylo o co hrát.

Marco Belinelli trefil 4 trojky a zaznamenal letošní maximum 22 bodů, Emeka Okafor nastřílel 14 bodů a Hornets vyhráli terpve potřetí za posledních 9 zápasů. Za hosty nastříleli Ben Gordon a Rodney Stuckey 16 bodů, Pistons ale prohráli 6 ze 7 zápasů a venku mají bilanci 2/11.

Phoenix - Memphis 98:104 po prodl.
Zach Randolp nastřílel letošní maximum 34 bodů, Rudy Gay 22 a Grizzlies vyhráli první zápas venku od 6.listopadu. Gay zachránil prodloužení trojkou těsně před závěrečným klaksonem 4.čtvrtiny, Randolph, který doskočil 17 míčů a blýskl se střelbou 15/19 z pole, proměnil klíčový koš v prodloužení na 98:96.

Mike Conley zaznamenal za hosty 11 bodů a 14 asistencí, za domácí nastříleli náhradníci Goran Dragič 17 a Hedo Turkoglu 15 bodů. Nikdo ze základní pětky ale nedal více než 11 bodů a Suns měli trojkovou bilanci jen 7/30 (23%).

Sacramento - Washington 116:91
Beno Udrih nastřílel 23 bodů, Jason Thompson přidal 22 bodů a 14 doskoků a Kings důrazně ukončili sérii 8 porážek v řadě. Hosté nenastoupili bez Johna Walla, který byl sice oznámen jako člen základní pětky, ale zůstal s bolavou nohou jen na lavičce.

Al Thornton nastřílel za hosty 20 bodů, Gilbert Arenas jich přidal 19. Wizards mají bilanci venku 0/11.

San Antonio - Golden State 111:94
Tony Parker zaznamenal 19 bodů a 9 asistencí a Spurs pokračují v historicky nejlepším startu do sezóny. DuJuan Blair zaznamenal 15 bodů a 13 doskoků a Spurs vylepšili svou bilanci už na 18/3. Proti Warriors prohráli 25 zápasů v řadě.

Reggie Williams nastřílel za hosty 31 bodů (8 trojek), ale Warriors po nadějném vstupu do sezóny prohráli 10 z 11 zápasů. Monta Ellis nastřílel 19 bodů, hosté přišli ve druhé čtvrtině o Stephena Curryho, který si zranil kotník. Spurs měli úspěšnost střelby 51% a šest hráčů nastřílelo dvouciferný počet bodů. Tim Duncan odehrál jen 17 minut (8 bodů).