Miami s Wadem předvedlo velký obrat

• 534
New York - Už o 25 bodů prohrávali Miami Heat na své palubovce v zápase s Bostonem - Dwyane Wade (30 bodů) však byl v čele velkého obratu ve druhé půli a Heat nakonec porazili Celtics 107:104. V dalších dvou včerejších zápaseech porazil Seattle oslabenou Philadelphii, trápící se Minnesota nestačila na Golden State.
Miami (43/21) - Boston (27/38) - 107:104
(24:38, 21:25, 30:16, 32:25)
Miami začalo velmi špatně a 3 minuty a 23 sekund před koncem první půle už prohrávalo o 25 bodů (34:59), ale pak Dwyane Wade s Shaquillem O´Neal zařídili velký obrat a Heat ještě zápas vyhráli. Heat přestříleli svého soupeře ve třetí čtvrtině 30:16 a po koši O´Neala 4 a půl minuty před koncem převzali definitivně vedení.

Wade měl v poločase na kontě jen 5 bodů, ale ve druhém byl nezastavitelný a přidal dalších 25. Ke 30 bodům přidal i 6 asistencí a trefil 12 z 20 střel z pole, O´Neal zaznamenal 26 bodů a 11 doskoků, když trefil 12 z 19 střel z pole, ale jen 2 z 9 šestek. Velmi dobře střílel Jason Williams (21 bodů, střelba 7/12 z pole, z toho trojky 3/6), který dvěma šestkami 14 sekund před koncem zvyšoval na rozhodujících 105:101.

Paul Pierce nastřílel za hosty 34 bodů (12/26 z pole, z toho trojky 4/8, 8 asistencí) a trojkou 6 sekund před koncem ještě vykřesal pro hosty naději, když snížil na rozdíl jediného bodu. Jenže Williams nezaváhal při trestných hodech ani napodruhé a Celtics nevyužili poslední šanci - potenciálně vyrovnávací trojka nováčka Oriena Greenea v poslední sekundě minula cíl.

Hostům nepomohla ani velmi dobrá střelba Wallyho Szczerbiaka (30 bodů, 13/18 z pole, z toho trojky 2/3) a jejich bilance proti Heat je v této sezoně 0/3 - v Miami vyhráli naposledy 20-ledna 2004. Heat vyhráli 11 z posledních 12 domácích zápasů.
Střelci:
Heat
- Wade 30, O´Neal 26b. a 11d., Williams 21, Haslem 11b. a 11d., Mourning 7, Posey 6, D.Anderson a Walker 3
Celtics - Pierce 34, Szczerbiak 30, West 15, Gomes 11b. a 11d., Perkins 6, LaFrentz a Allen 3, Jefferson 2
střelba: 55% - 49% (trojky: 7/18 - 8/20)

(28:30, 22:23, 23:26, 29:19)
Sixers i bez svého nejlepšího střelce Allena Iversona vedli ještě ve 4.čtvrtině o 6 bodů, ale vítězství jim proklouzlo mezi prsty - v závěru nestačili na domácího střelce Raye Allena, který nastřílel v závěrečné dvanáctiminutovce 12 ze svých 26 bodů. Sixers zatím prohráli bez Iversona oba zápasy, celkově prohráli 5 z posledních 6 zápasů, když pokaždé vedli ještě v poslední čtvrtině.

Andre Iguodala (17 bodů a 8 asistencí a 7 doskoků, 7/14 z pole) posílal hosty 5 minuty před koncem třetí čtvrtiny už do patnáctibodového vedení (73:58), ale Sonics vyhráli zbytek čtvrtiny 15:6 a v závěrečné části hry obrat dokonali. Chris Wilcox (6 ze svých 17 bodů nastřílel v poslední čtvrtině) poslal svůj tým 4 minuty před koncem už do vedení 89:88.

Hosté ještě srovnali na 92:92, ale Allen poslal domácí 2 a půl minuty před koncem definitivně do vedení a na začátku poslední minuty trojkou zvýšil už na klíčových 97:92. V posledních 12 sekundách pak společně s Lukem Ridnourem proměnili 5 ze 6 šestek.

John Salmons sice trojkou ještě 5 vteřin před závěrečným klaksonem snížil na 98:99, ale po jedné Allenově šestce (100:98) už hosté neměli k dispozici oddechový čas a Iguodala se pokusil přihrát z autu přes celé hřiště Chrisi Webberovi - míč však zachytil Rashard Lewis a Allen dalšími dvěma šestkami definitivně rozhodl.

Allen proměnil 8 z 14 střel z pole (z toho trojky 4/7) a zaznamenal i 7 asistencí, Rashard Lewis přidal 18 bodů (trojky 4/8). Za hosty zaznamenal Chris Webber 20 bodů a 11 doskoků, ale trefil jen 9 z 26 střel. Výborně hrál Steven Hunter, který trefil 8 z 13 střel a zaznamenal 20 bodů, 7 doskoků a 6 bloků. Sixers zůstávají na 8.místě tabulky Východní konference, na Milwaukee mají ztrátu 1 zápas.
Střelci:
Sonics
- Allen 26, Lewis 18, Wilcox 17, Petro a Watson 12, Ridnour 7, Swift 6, Wilkins a Moore 2
76ers - Webber 20b. a 11d., Hunter 20, Iguodala 17, Korver 16, Salmons 12b. a 10as., Barnes 5, Dalembert a Ollie 4
střelba: 49% - 49% (trojky: 11/23 - 7/14)

(25:32, 27:23, 23:14, 30:28)
Mike Dunleavy a nováček Ike Diogu prodloužili trápení Minnesoty na palubovkách soupeřů - Diogu udržel 15 body za první poločas svůj tým ve hře (celkem 21 bodů a 6 doskoků, 8/11 z pole), Dunleavy pak nastřílel 17 ze svých 24 bodů v poslední čtvrtině a dovedl Warriors k výhře. Dunleavy byl při střelbě velice efektivní - dvojky 4/4, trojky 3/5, šestky 7/7 - a přidal i 6 doskoků a 4 asistence.

Minnesota prohrála všech 6 utkání na svém současném "turné" po palubovkách soupeřů a play-off se jí velmi vzdálilo - spolu s domácí porážkou proti Houstonu je její současná černá série už 7 porážek v řadě. Jen jedinkrát byl přitom konečný rozdíl ve skóre dvouciferný (96:107 v Seattlu), během všech 7 prohraných zápasů Timberwolves vedli v průběhu alespoň o 9 (!) bodů.

V Oaklandu hosté vyhráli první čtvrtinu 32:25, ale pak postupně ztráceli půdu pod nohama. Jason Richardson (15 bodů) už uprostřed třetí čtvrtiny poslal Warriors trojkou do vedení (64:63) a poslední část hry jednoznačně patřila Dunleavymu - ten nastřílel ve 4.čtvrtině prvních 15 (!) bodů svého týmu a 7 minut před koncem už trojkou zvyšoval na 90:74, když sám přestřílel celý tým hostů 15:4.

Hosté se sice ještě zmohli na závěrečný nápor a snížili na rozdíl 5 bodů, ale Derek Fisher v klíčové chvíli vypíchl míč Rickymu Davisovi a trestným hodem 25 sekund před koncem zvýšil na 103:97. Fisher (16 bodů a 13 asistencí, 3/14 z pole) nastoupil opět v základní pětce, domácím chybí kvůli zranění kotníku Baron Davis. Troy Murphy zaznamenal 10 bodů a 17 doskoků.

Za hosty nastřílel Ricky Davis 29 bodů (12/22 z pole), Kevin Garnett tentokrát zaznamenal 20 bodů a 17 doskoků (7/14 z pole, 22.double-double v řadě), ale nedal ani bod v kritické třetí čtvrtině, kterou hosté prohráli 14:23. Marcus Banks přidal 11 bodů a 9 asistencí.