McGrady je zpět, Houston porazil Spurs

• 12
New York - Do sestavy Houston Rockets se po 11 zápasech vrátil Tracy McGradyho a devíti body přispěl k výhře svého týmu nad obhájci titulu ze San Antonia. Pivot Yao Ming zaznamenal 21 bodů a 14 doskoků. Chicago Bulls dokázali už potřetí v sezóně porazit Detroit, tentokrát jednoznačně 97:81.

Houston - San Antonio 83:81
Yao Ming zaznamenal 21 bodů a 14 doskoků, Rafer Alston přidal 16 bodů a 6 asistencí a Rockets těsně porazili svého texaského rivala. Tracy McGrady, který vynechal 11 zápasů v řadě kvůli problémům s kolenem, nastoupil napoprvé jako náhradník a zaznamenal 9 bodů (4/12 z pole).

Obhájci titulu Spurs prohráli 4 z posledních 6 zápasů, když jim nepomohlo ani 24 bodů a 17 doskoků Tima Duncana. Spurs prohrávali ve druhé půli až o 12 bodů, ale koncovku zdramatizovali - snížili až na 81:82, ale půl minuty před koncem nevyužili šanci jít do vedení.

Na druhé straně Yao Ming překvapivě zahodil 2 trestné hody, ale druhý pokus doskočil Shane Battier a Alston přidal 2,4 s před koncem jeden trestný hod. Poslední střela hostujícího Matta Bonnera se už neujala. Manu Ginobili nastřílel za hosty 16 bodů, Rockets podstatně hůř stříleli, ale za celý zápas ztratili jen 7 míčů.

Chicago - Detroit 97:71
Letošní sezóna je pro Chicago Bulls zatím zklamáním, ale na druhý nejlepší tým ligy Detroit to rozhodně umějí - porazili ho letos už potřetí (bilance 3/0). Ben Gordon nastřílel 33 bodů a obrana Bulls udržela v poslední čtvrtině hosty jen na 14 bodech (26:14).

Andres Nocioni nastřílel za domácí 21 bodů, Bulls dokázali vyhrát i bez zraněného Luola Denga. Za hosty nastřílel Chauncey Billups 27 bodů.

Indiana - Sacramento 104:110
Domácí fanoušci po celý zápas mohutně bučeli na svého bývalého hráče Rona Artesta, ale ten se smál jako poslední. Artest nastřílel 15 bodů, Mikki Moore přidal 22 bodů a 11 doskoků a Kings vyhráli v kompletní sestavě druhý zápas venku za sebou. Kevin Martin a Beno Udrih nastříleli po 20 bodech, další bývalý "Pacer" Brad Miller zaznamenal 11 bodů a 16 doskoků.

Za domácí nastřílel Danny Granger 26 bodů, Kareem Rush 22, ale znovu chyběl Jermaine O´Neal, který má problémy s kolenem. Pacers v závěru dotahovali, trojka Mikea Dunleavyho znamenala snížili na 102:104 (půl minuty před koncem), ale hosté měli pevné nervy při trestných hodech.

Orlando - Portland 101:94
Hedo Turkoglu nastřílel 20 bodů, Rashard Lewis 16 a Magic náporu Blazers, kteří snížili ve druhé půli jedenadvacetibodovou ztrátu až na 4 body. Dwight Howard zaznamenal 37.double-double v sezóně 10 bodů a 14 doskoků a Magic v pravých chvílích předvedli proti unavenému soupeři velmi dobrou obranu.

Za hosty nastřílel Brandon Roy 25 bodů, Travis Outlaw 22, ale Blazers hráli pátý zápas venku během 7 dnů, a i když nechybovali (jen 7 ztrát), ve střelbě ani v doskakování na domácí nestačili.

Philadelphia - Toronto 99:95
Willie Green si vyrovnal letošní maximum 23 bodů a Sixers získali cennou výhru, když odolali závěrečnému náporu Toronta. Andre Miller a Andre Iguodala přidali po 20 bodech a Sixers zahájili druhou půli šňůrou 24:5.

Hosté prohrávali až o 20 bodů, ale naopak vyhráli další úsek hry 22:6 a snížili na rozdíl 4 bodů zhruba minutu před koncem. Ale Anthony Parker netrefil trojku a domácí si pojistili výhru šestkami. Chris Bosh zaznamenal za Raptors 25 bodů a 9 doskoků, ale teprve druhé porážce svého týmu z posledních 7 zápasů nezabránil.

Charlotte - Memphis 105:87
Jason Richardson nastřílel své letošní maximum 38 bodů (16/25 z pole, 6 trojek) a Bobcats potvrdili zlepšenou formu jednoznačnou výhrou. Richardson si navíc vyrovnal svůj osobní rekord 14 doskoků, Gerald Wallace přidal 28 bodů, 7 doskoků, 6 asistencí a 7 získaných míčů.

Hostům nestačil velmi dobrý výkon Paua Gasola (28 bodů), když kromě trestných hodů zaostali v podstatě ve všem. V úvodu poslední čtvrtiny sice hosté šnůrou 8:0 zápas trochu zdramatizovali, když snížili na 70:75, ale závěr už jednoznačně patřil Bobcats.

Miami - New York 84:88
Jamal Crawford nastřílel 22 bodů, Nate Robinson jich přidal 19 včetně koše 2 minuty a 20 sekund před koncem, který poslal Knicks definitivně do vedení, a hosté pokazili domácímu Dwyaneu Wadeovi oslavu jeho 26.narozenin. Heat prohráli už 13.zápas v řadě za sebou, což je druhá nejhorší série v historii klubu. V prvním roce po vstupu do ligy (1988) prohrálo Miami úvodních 17 zápasů v řadě.

Wade nastřílel za domácí 22 bodů, ale trefil jen 7 z 23 střel. Heat nedokázali doskočit klíčový míč po nepřesné Crawfordově střele 24 sekund před koncem - míč získal David Lee a Crawford uzavřel skóre trestnými hody.

Milwaukee - Golden State 99:119
Warriors sice hráli 4.zápas během 5 dnů, ale na jejich energii to nebylo znát - ve třetí čtvrtině nasázeli domácím 41 bodů (41:22) a s přehledem zvítězili. Al Harrington nastřílel 27 bodů, Andris Biedrinš 20 a hosté vyhráli 5 z posledních 6 zápasů. Domácím nestačilo 24 bodů Michaela Redda.

Dallas - Seattle 111:96
Dallas bez větších problémů potvrdil roli favorita a uštědřil trápícím se Sonics jejich 10.porážku v řadě. Dirk Nowitzki nastřílel 20 bodů, v čele klíčového náporu ve druhé čtvrtině byl Devin Harris a Mavs v poločase vedli už 66:44. Hostující Wally Szczerbiak nastřílel 26 bodů, bídný výkone tentokrát podal hvězdný nováček Kevin Durant (6 bodů, 3/12 z pole), kterého kouč Carlessimo za jeho "výběr střel" dokonce vystřídal.

Denver - Minnesota 111:108
Dosud nejhorší tým ligy favorizované domácí hodně potrápil a vedli ještě v poslední minutě 108:107, ale Nuggets zachránil Allen Iverson, který nastřílel 35 bodů, trojkou minutu před koncem snižoval na rozdíle jediného bodu a v poslední půl minutě trefil  klíčovou střelu z odskoku a také 2 trestné hody. Carmelo Anthony přidal navzdory viróze 26 bodů. Za hosty zaznamenal Al Jefferson 20 bodů a 16 doskoků, Rashad McCants nastřílel 23 bodů, ale v poslední sekundě netrefil vyrovnávací trojku.

L.A.Clippers - New Jersey 120:107 po prodl.
Hostující Jason Kidd trefil vyrovnávací trojku 6 sekund před koncem a vynutil si prodloužení, ale v něm nedali Clippers svému soupeři šanci - vyhráli ho 19:6. Corey Maggette nastřílel 31 bodů, Sam Cassell a Al Thornton po 22 bodech, nejlepším střelcem hostů byl Richard Jefferson s 21 body.