Natálie Stoupalová ze Žabin Brno zakončuje na koš Ostravy.

Natálie Stoupalová ze Žabin Brno zakončuje na koš Ostravy. | foto: BK Žabiny Brno

Basketbalistky Hradce Králové a Žabin dělí poslední výhra od semifinále

• 1
Basketbalistky Hradce Králové a Žabin dělí poslední vítězství od postupu do ligového semifinále. Lvice porazily doma Královo Pole 83:67 a uspěly proti tomuto brněnskémnu klubu potřetí za sebou včetně semifinále Federálního poháru. Jiné Brňanky z Žabin si odvezly z Ostravy jasnou výhru 86:67. Obě série mohou skončit v sobotu.

Ostravský tým v domácí hale vzdoroval Žabinám po tři čtvrtiny, v té poslední papírové favoritky dominovaly 22:9. „Zápas jsme začaly trošku laxně, naopak Ostrava hrála na domácí palubovce s chutí. Zejména v obraně jsme dostávaly jednoduché koše. Ve druhém poločase jsme trošku zabraly a nakonec to dopadlo poklidnou výhrou,“ uvedla křídelnice Michaela Vondráčková v tiskové zprávě.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen

2. zápasy

Ostrava - Žabiny Brno 67:86 (24:24, 37:44, 58:64)
Nejvíce bodů:
Smutná 24, Motyčáková 19, Wilkinsonová 8 - Hamzová 14, Záplatová 13, Vacková 12. Stav série: 0:2.

Hradec Králové - KP Brno 83:67 (17:18, 44:39, 63:51)
Zeithammerová a Levínská po 18, Velichová 13 - A. Kopecká 18, Galíčková 14, Malíková 12. Stav série: 2:0.