Mamadou Niang z Tenerife „ničí“ opavskou obroučku. Sledují ho Matouš Kurečka,...

Mamadou Niang z Tenerife „ničí“ opavskou obroučku. Sledují ho Matouš Kurečka, Filip Zbránek a Radovan Kouřil (zleva). | foto: FIBA

Slezané přepisují rekordy Ligy mistrů. Nejméně bodů, největší odstup

• 4
Opavští basketbalisté utrpěli v Lize mistrů další debakl, když v souboji prvního s posledním týmem skupiny B prohráli na palubovce španělského Tenerife 38:97. Ve 13. kole si připsali dvanáctou porážku za sebou, rozdíl ve skóre 59 bodů je novým rekordem soutěže. Stejně tak pouhých 38 nastřílených bodů.

Slezané dorazili na Kanárské ostrovy opět v okleštěné sestavě. Martin Gniadek s Václavem Bujnochem zůstali doma a Miroslav Kvapil do utkání také nezasáhl.

Hosté tedy nastoupili bez svých nejvyšších hráčů a z klasických pivotů měli k dispozici jen dvacetiletého Jiřího Štěpánka. Pod koš musel i o rok mladší Jakub Slavík. Na křídle pak dostal šanci osmnáctiletý Matouš Kurečka.

Španělský celek, vítěz Ligy mistrů z roku 2017, toho zkušeně využil a dominoval pod košem, kde získal o 45 doskoků víc.

Na body z vymezeného území přehrál soupeře 48:16. K tomu přidal i dobrou střelbu za tři body a Opava byla bez šance. Už v první čtvrtině přesáhl rozdíl ve skóre dvacet bodů a o vítězi nebylo pochyb.

V domácím dresu zářili Pierre-Antoine Gillet (20 bodů při střelbě 8/9 a 14 doskoků za 20 minut), Sebas Saiz (16 bodů a 14 doskoků za 20 minut) nebo Mamadou Niang (13 bodů a osm doskoků). Někejší ústecký roezhrávač Thad McFadden zapsal šest bodů a sedm asistencí.

Opavě patřil i předchozí rekord ve výši porážky z nedávného utkání na hřišti PAOK Soluň, kde prohrála o 50 bodů. Tehdy Slezané nastříleli 43 bodů, což bylo rovněž dosavadní minimum soutěže.

Sestřih ze zápasu Tenerife - Opava:

Basketbalová Liga mistrů

13. kolo

Skupina B:

Tenerife - Opava 97:38 (29:8, 54:19, 78:29)
Nejvíce bodů:
Gillet 20, Saiz 16, Niang 13, White 11 - Zbránek 9, Šiřina 8, Štěpánek a Kouřil po 6. Fauly: 11:15. Trestné hody: 9/7 - 10/6. Trojky: 12:4. Doskoky: 65:20.

Fribourg - PAOK Soluň 64:84
Nanterre - Benátky 80:89 po prodl.