LeBron nasázel Warriors 33 bodů

• 5
New York - Jen dvě utkání měla v pondělí na programu zámořská NBA. V prvním z nich potvrdil vzestup formy Cleveland, který porazil Golden State 99:88. Čtvrtou výhru v řadě zařídil LeBron James, který nastřílel 33 bodů. Ve druhém utkání nestačili New Jersey Nets na Houston a prohráli 69:80.
Cleveland (4/3) - Golden State (1/7) - 99:88
Cleveland Cavaliers mají poprvé od roku 2001 kladnou bilanci (4 výhry / 3 porážky). Není nejmenších pochyb, kdo na tom má hlavní zásluhu - stále ještě teprve devatenáctiletý LeBron James včera předvedl další výborný výkon, znovu překonal třicetibodovou hranici a nasbíral 33 bodů (12/22 z pole), 12 doskoků a 4 asistence.

James tak skvělým způsobem oslavil své jmenování Hráčem týdne a  navíc se s průměrem 28,6 bodů na zápas dokonce vyhoupl do čela střelecké tabulky NBA před Nowitzkiho a Bryanta. Ve včerejším zápase mu sekundovali Jeff McInnis (20 bodů, 8/13 z pole) a také pivot Zydrunas Ilgauskas, který nastřílel 10 ze svých 16 bodů v rozhodující 4.čtvrtině.

Hosté drželi hodně dlouho krok - Cleveland byl v první půli příliš pasívní v útoku, střílel až příliš zdálky a jen dvakrát (!) se dostal na čáru trestného hodu. Druhá půle ale nabídla úplně jiný obrázek - domácí za ní stříleli 26 trestných hodů.

Za hosty nastřílel Jason Richardson 27 bodů a Warriors snížili ještě 8 minut před koncem po Fisherově trojce na 81:84, ale pak Ilgauskas s Jamesem podrželi svůj tým a domácí v závěru jistili výhru šestkami.
Střelci:
Cavaliers
- L.James 33 bodů a 12 doskoků, McInnis 20, Ilgauskas 16, Newble 8, Gooden 6 bodů a 13 doskoků
Warriors - J.Richardson 27, Fisher 15, C.Robinson 13, Murphy 7 bodů a 11 doskoků
střelba: 49% - 42% (trojky: 6/11 - 4/14)

New Jersey (2/5) - Houston (4/4) - 69:80
Hosté nastoupili i s Tracym McGradym, ale začátek byl z jejich strany katastrofální - po čtyřech minutách byl na ukazateli skóre stav 11:0, hosté měli střelbu 0/8 a jeden z klíčových hráčů Maurice Taylor měl 3 fauly.

Kouč Rockets Jeff Van Gundy však nechal překvapivě Taylora ve hře a ten se mu odměnil šesti body za sebou a dostal Houston do zápasu. "Byl to z jeho strany risk, ale vyplatilo se to," prohlásil po zápase Taylor, který si čtvrtý faul udělal až na konci třetí čtvrtiny, kdy už hosté vedli o 20 bodů.

Obě největší hvězdy hostů nejsou úplně zdravé, takže nejlepším střelcem vítězů byl nakonec Jim Jackson (18 bodů, 6/10 z pole). McGrady trefil jen 6 z 15 střel a nasbíral 14 bodů, Taylor přidal 12. Pivot Yao Ming nehrál po návratu McGradyho už zdaleka tak aktivně, navíc nasbíral rychlé fauly a za 22 odehraných minut zaznamenal jen 6 bodů, 2 doskoky a 5 faulů.

Domácí Nets prohráli potřetí za sebou, když především proti obraně hostů velmi bídně stříleli (30,7%). Richard Jefferson trefil jen 5 ze 17 střel a zaznamenal 17 bodů, 11 doskoků a 7 ztrát. Alonzo Mourning přidal 15 bodů a 8 doskoků, ale trefil jen 4 ze 13 střel (šestky 7/7) a nakonec se po 24 odehraných minutách vyfauloval.

Hosté v útoku také příliš nezářili a navíc propadli v doskakování a šestkách, ale jejich úspěšnost střelby byla přece jen podstatně lepší a navíc donutili domácí k 20 ztraceným míčům. Proti svým bývalým spoluhráčům odehrál 22 minut i Dikembe Mutombo a zaznamenal 6 bodů, 4 doskoky a 4 bloky.