Pardubický basketbalista Josef Potoček útočí na koš Sibiu.

Pardubický basketbalista Josef Potoček útočí na koš Sibiu. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Pardubice přehrály rumunské Sibiu i doma a vyzvou belgické Charleroi

• 5
Pardubičtí basketbalisté si zahrají druhé a zároveň finálové kolo kvalifikace o FIBA Europe Cup. Narazí v něm na belgické Charleroi, ještě nedávno euroligové. Východočeši k této těžké zkoušce postoupili zásluhou domácí výhry nad rumunským Sibiu 77:64.

Jediný český zástupce v soutěži tak navázal na svou těsnou výhru 79:78, kterou v minulém týdnu přivezl z rumunské Transylvánie.

Východočeši šli od začátku za postupem. Ani jednou neprohrávali, ovšem v prvním poločasu nedokázali soupeři odskočit na výraznější rozdíl.

Definitivně však rozhodli ve třetí čtvrtině, kdy si vypracovali náskok 23 bodů. V poslední části už šetřili síly a dali šanci nejmladšímu členu kádru osmnáctiletému Michalu Svobodovi.

Nejlepším hráčem utkání byla s 26 body a 10 doskoky nová americká posila domácích Scott Martin. Jeho krajan Dominez Burnett ho podpořil 22 body.

Další kolo kvalifikace proběhne 4. a 11. října. Pardubice začínají dvojutkání proti semifinalistovi belgické ligy ze Charleroi doma.

FIBA Europe Cup mužů - kvalifikace

Odveta 1. kola

JIP Pardubice - CSU Sibiu 77:64 (20:15, 42:37, 70:52)
Nejvíce bodů:
Martin 26, Burnett 22, Walker 11 - Capers 22, Pratt a Paličius po 10. První zápas 79:78, postoupily Pardubice.