Kunín na chvíli zaspal, Zídek ho nešetřil

Sopoty - Ačkoli basketbalisté Kunína vstoupili do utkání Poháru mistrů v polských Sopotech nebojácně a byli domácímu celku v úvodních minutách vyrovnaným partnerem, totálně nepovedená druhá čtvrtina, v níž nastříleli jen osm bodů, je připravila o naději na dobrý výsledek. I díky deseti bodům českého reprezentanta Jiřího Zídka, který strávil na hřišti 18 minut, se nakonec z výhry 106:85 radoval polský tým.

Hráči Kunína začali proti vedoucímu týmu skupiny velmi dobře a v první čtvrtině stále vedli. Soupeř vyrovnal až v poslední sekundě. Ve druhé desetiminutovce však hosté zcela propadli. "V útoku jsme si nepřipravovali akce tak jako předtím a hráli nedůsledně. Za pět minut jsme dali jeden bod z trestného hodu a soupeř získal rozhodující náskok," řekl vedoucí družstva Milan Dvořák.

Navzdory zranění kotníku se prosadil Chorvat Bošnjak, naopak stejně jako při prohře v lize v Ústí nad Labem se nedařilo Američanu Bobbovi. "Výborný výkon podal Petr Welsch, který skvěle dirigoval hru týmu," pochválil českého reprezentanta Dvořák.

Zápas nedohrál Kovář, který si na konci první půle udělal lehký výron kotník, ani Bobb, jenž si na začátku poslední čtvrtiny narazil operované koleno. I když se v závěru vyfauloval Navrátil, poslední část vyhrál Kunín 22:20. "Hrálo se ve výborné atmosféře. Přijel se podívat prezident naší konference Marčulionis, vítězstvím nad Saratovem v minulém kole jsme si získali uznání," dodal spokojeně Dvořák.

Sopoty - Mlékárna Kunín 106:85 (30:30, 54:38, 86:63)
Nejvíce bodů:
Brankovič 21, Jagodnik 18, Jankovski 15, Zídek 10 - Bošnjak 23, Šebek 16, Warrick 15. Rozhodčí: Ozols (Lot.), Davidavičius (Lit.). Trestné hody: 36/22 - 26/20. Fauly: 20:26. Trojky: 6:13. Diváci: 1200.

Další výsledky 7.kola:  Grodno - Riga 70:89, Saratov - Alytus 81:78.