Anežka Kopecká (vpravo) z KP Brno v zápase s Ragusou Dubrovník.

Anežka Kopecká (vpravo) z KP Brno v zápase s Ragusou Dubrovník. | foto: FIBA

Basketbalistky KP Brno vstoupily do Eurocupu vítězně. Doma porazily Dubrovník

• 0
Basketbalistky KP Brno vstoupily do Eurocupu vítězstvím. Ve svém úvodním utkání skupiny L porazily na domácí palubovce 71:68 Ragusu Dubrovník.

Brňanky zvládly dramatické utkání, ve kterém ve třetí čtvrtině vedly už o devět bodů. Hostující celek ale skóre otočil a po třech minutách poslední čtvrtiny si vypracoval až šestibodový náskok.

Obrat ale poté předvedly i hráčky domácího Králova Pole. O výhře Brňanek definitivně rozhodla rozhodla dvěma úspěšnými šestkami 14 sekund před koncem Anežka Kopecká.

Nejlepší střelkyní domácích byla se 17 body Tereza Zítková, Karolína Šotolová zaznamenala 10 bodů, 10 asistencí, pět doskoků a čtyři zisky. Dubrovníku nepomohlo 19 bodů Romany Stojanovičové ani triple double Ivy Todoričové za 16 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.