Písecký basketbalista Vojtěch Sýkora se chystá na zápas.

Písecký basketbalista Vojtěch Sýkora se chystá na zápas. | foto: Vít Koubek / Sršni Photomate Písek

Slávisté si od nováčků vezou debakl. Zářící Sýkora chválil defenzivu

• 2
Nováček ligy basketbalistů Písek smetl ve 12. kole pražskou Slavii 104:69 a drží překvapivé páté místo v tabulce. Sršni mají minimální ztrátu na třetí Ústí nad Labem a čtvrtý USK Praha, které odehrály o zápas více.

Písek vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů. Slavii oplatil i s úroky těsnou porážku z prvního kola 112:115 po prodloužení a připsal si druhé vítězství se stovkou v sezoně.

Nymburk vyhrál v lize pošesté za sebou, Brno vrátilo porážku Pražanům

Svěřenci Jana Čecha rozhodli zápas už v úvodní desetiminutovce, kterou vyhráli 36:16. Ani v dalším průběhu nepolevili a také v ostatních čtvrtinách měli navrch.

Nejlepšími střelci zápasu byli s 19 body domácí Filip Novotný a slávista Wil Tavares. Písecký kapitán Vojtěch Sýkora nasbíral 17 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí a měl blízko pátý triple double v sezoně.

„Chybějící tři asistence jsou to poslední, co řeším. Dneska jsme zahráli od prvního do posledního, všichni věděli, co mají dělat. Od začátku jsme si za tím šli a poprvé v sezoně jsme ukázali, že umíme taky bránit. Byli jsme na Slavii výborně připravení,“ řekl Sýkora v rozhovoru pro TVCOM.cz.